21/06/2024 |  20:58 ⇒ 22:55 | Autor: RTRS

Holandiji VAR poništio pogodak (FOTO)

Fudbaleri Holandije i Francuske igraju u Lajpcigu utakmicu drugog kola grupe D Evropskog prvenstva u Njemačkoj.
Holandija - Francuska (Foto: EPA-EFE/MOHAMED MESSARA) -
Holandija - Francuska (Foto: EPA-EFE/MOHAMED MESSARA)

69. minut - Poništen gol Simonsa (0:0).

Zanimljiva situacija u Lajpcigu. Ćavi Simons je postigao gol, ali je poništen zbog ofsajda jer je Damfris, iako nije ni pokušao da krene ka lopti, zasmetao golmanu Menjonu u trenutku kada je Simons šutirao.

67. minut -  Šta se dešava sa Grizmanom?

Јoš jednom se Antoan Grizman, nakon dobrog Kanteovog pasa, našao sam pred golom Holandije i još jednom se spetljao, loše primio loptu i traljavo šutirao. Uspio je Verbrugen da odbrani.

65. minut   Holanđani prepustili posjed (0:0).

Holanđani su u potpunosti prepustili posjed Francuzima i odlučili da ih čekaju na svojoj polovini.

60. minut - Tiram neprecizan (0:0).

Pronašao je Tiram prostora za udarac sa ivice kaznenog prostora, ali nije ta lopta bila blizu gola.

55. minut - Bez uzbuđenja i nakon prekida (0:0).

Poklonili su Francuzi protivnicima slobodan udarac u zoni šuta - na 25 metara udaljenosti od gola.

Depaj je šutirao, ali samo do živog zida. A ponadali smo se... Јedan gol u bilo kojoj mreži sigurno bi utakmicu učinio mnogo zanimljivijom.

53. minut - Spor početak drugog poluvremena (0:0).

Sporo je počelo i drugo poluvrijeme, neuporedivo sporije od prvog.

Lopta je uglavnom u nogama francuskih fudbalera, ali ne usuđuju se odlučnije da krenu u napad.

Kao da se plaše kontranapada i brzine holandskih napadača.

Istina, imaju i čega da se plaše. Kako se utakmica bude bližila kraju, djeluje da će sve veću ulogu igrati činjenica da, zapravo, i jednima i drugima odgovara remi.

46. minut - Počelo je drugo poluvrijeme.

45. minuta - Završeno je prvo poluvrijeme u Lajpcigu. Holandija i Francuska bez golova, 0:0.

37. minut - Opao tempo, Holanđani prijete iz kontre (0:0).

Opao je tempo u drugom dijelu prvog poluvremena, igra se u nešto sporijem ritmu.

Holanđani prijete samo iz kontranapada, povukli su dva u svega nekoliko minuta.

Prvi je završen tako što je izblokiran udarac Frimponga, a nešto kasnije je Simons traljavo šutirao.

31. minut - Žuti karton za Šutena (0:0).

Šuten je faulirao Grizmana sa leđa kako bi zaustavio brz napad Francuza. Zaradio je žuti karton.

28. minut - Tiram snažno ali nekontrolisano (0:0).

Poslije nešto mirnijih desetak minuta u Lajpcigu navijače je razdrmao Tiram.

Snažno je šutirao sa desne strane, ali nekontrolisano.

20. minut - Otvorena utakmica sa puno šansi (0:0).

Pršti na sve strane od fudbala u Lajpcigu. Ni 20 minuta nije prošlo, a bilo je šansi pred oba gola.

Najbolju je propustio Grizman. I jedni i drugi strpljivo grade napade iz zadnje linije, ali čim se otvori malo prostora, znalački ga koriste, vidi se da su na terenu pravi fudbalski majstori.

8. minut - Depaj traži penal, Tejlor ni da čuje (0:0).

Depaj i Saliba su se rvali u kaznenom prostoru.

Holanđani traže penal, ali zaboravljaju da je Entoni Tejlor Englez i da sudi u Premijer ligi.

2. minut - Holanđani već prijete preko Frimponga (0:0).

Frimpong je pokazao koliko je brz, pobjegao je odbrani Francuske i dobio pravovremen pas.

Nakon trka mu je ponestalo snage za snažniji šut, pa je Menjon spriječio da već u prvom minutu na semaforu piše 1:0 za Holandiju.

1. minut - Počela je utakmica u Lajpcigu...

Čuo se prvi zvižduk sudije Tejlora, početni udarac je izveo Memfis Depaj.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Pištaljka u rukama Entonija Tejlora

Englez Entoni Tejlor biće glavni sudija meča između Holandije i Francuske.

Pomagaće mu sunarodnici Geri Besvik i Adam Nan, a četvrti sudija biće Glen Niberg iz Švedske.

U VAR sobi će biti Englez Stjuart Atvel, Švajcarac Fedaji San i Nijemac Marko Fric.

Holandija - granitna odbrana i talentovan napad

Holanđanima talenta ne manjka ni na jednom kraju terena, ali na prvi pogled ka sastavu tima ističe se iskustvo i kvalitet holandske odbrane.

Uz vječitog komandanta i kapitena Liverpula Virdžila van Dajka, tu su Nejtan Ake iz moćnog Mančester sitija, prekaljeni Dejli Blind, Barsin Matijs de Liht, Interov tandem Stefan de Fraj i Denzel Damfris, šampion njemačke sa Leverkuzenom DŽeremi Frimpong.

Priliku da zablista u narandžastom dresu zaslužio je i Lajpcigov Ćavi Simons.

Navijači Holandije (Foto: EPA-EFE/MOHAMED MESSARA)

Iako se u poznim igračkim godinama preselio u Saudijsku Arabiju, nije zaboravljen ni Žoržinjo Vajnaldum.

Zadatak da tresu mreže dobili su Brjan Brobi, Steven Bergvajn, Donjel Malen, Vut Veghorst, uzdanica Liverpula Kodi Gakpo i drugi najbolji strijelac u istoriji holandskog nacionalnog tima - Memfis Depaj.

Francuzi provjerenim snagama u pohod na evropsku titulu

Francuzi su u Njemačku došli sa provjerenim i iskusnim timom, kojem je igranje na velikim takmičenjima već rutina, pošto su od posljednja četiri na tri bili finalisti.

Imaju pregršt kvalitetnih fudbalera na svim pozicijama, ali svaki budući protivnik "trikolora" najprije će se zapitati kakve su mu šanse kada pogleda napadački arsenal Francuske.

"Galski pijetlovi" u timu imaju trojicu napadača koji su među četiri najbolja strijelca u istoriji francuske reprezentacije.

Rekorder je veteran Olivije Žiru, a Antoan Grizman i jedan od najboljih igrača svijeta Kilijan Mbape mogli bi već u Njemačkoj da nadmaše drugoplasiranog na vječnoj listi - legendarnog Tjerija Anrija.

Ima selektor Dešan slatke muke da nacrta defanzivnu liniju pošto na raspolaganju ima igrače za kojih tajni u fudbalu nema.

Sve iskusniji i bolji jedan od drugog, tu su Teo Ernandez, Ibrahim Konate, Žil Kunde, Ferlan Mendi, Benžamen Pavar, Vilijam Saliba i Dajo Upamekano.