22/06/2024 |  18:00 ⇒ 19:15 | Autor: RTRS

Portugalci vode ubjedljivo, Turska pred katastrofom (FOTO)

U drugom meču današnjeg dana na Evropskom prvenstvu u Njemačkoj u drugom kolu grupe F sastaju se Portugalija i Turska.
Portugalija - Turska (FOTO: EPA-EFE/CHRISTOPHER NEUNDORF) -
Portugalija - Turska (FOTO: EPA-EFE/CHRISTOPHER NEUNDORF)

Portuglaci nastavljaju ples u Dortmundu, Bruno Fernandes postiže treći gol i gotovo sigurno ovjera pobjeda nad Turskom.

Na poluvrijeme Portugal odlazi sa prednosti 2:0

U 29. minutu bilo je već 2:0. Turci su sami sebi pogodili mrežu, a nesrećni strijelac je bio Samet Akajdin, koji je pokušao vratiti loptu golmanu, a nije vidio da je on već napustio gol i lopta je završila u mreži.

Turska odbrana izdržala je samo 20-ak minuta. Bernardo Silva dovodi Portugalce u vodstvo (1:0), postiže svoj 12. gol u 91. utakmici za reprezentaciju.

Obje ekipe imaju po pobjedu, Turci su bili bolji od Gruzije (3:1), a Portugalija je preokretom savladala Čehe (2:1), i jasno je da bi pobjednik ovog meča bio i prvoplasirani tim u grupi, i obezbijedio tako plasman u narednu fazu takmičenja.

Utakmica se igra u Dortmundu, a očekuje se paklena atmosfer ai na tribinama, jer  ijedan i drugi tim imaju veliki broj navijača u Njemačkoj.

U sastavu Portugalije nalazi se u prvih 11 i legendarni Kristijan Ronaldo.

U prvoj utakmici dana Češka i Gruzija podijelili su bodove odigravši 1:1, i sada obje selekcije imaju po jedan bod.