23/06/2024 |  20:25 ⇒ 20:31 | Autor: Agencije

Lana Pudar vicešampionka Evrope

Lana Pudar, najbolja plivačica iz BiH, osvojila je večeras srebrnu medalju na Evropskom seniorskom prvenstvu u Beogradu.
Lana Pudar (foto: EPA-EFE/ANTONIO BAT) -
Lana Pudar (foto: EPA-EFE/ANTONIO BAT)

Lana Pudar je finalnu trku u disciplini na 200 metara delfin plivala je u stazi broj šest i nastup završila sa vremenom 2:08.15. Bila je ovo njena jubilarna 20 medalja u karijeri na velikim takmičenjima. Zlatnu medalju osvojila je Dankinja Helena Bah Rosendal u vremenu 2:07.88 sekundi.

U jučerašnjem polufinalu, Mostarka je ovu dionicu isplivala za 2:10.39, što je bilo tri sekunda sporije od pobjednice prvog polufinala Bah Rosendalove i dovoljno za drugo mjesto u polufinalu.

"Mostarska sirena" na Evropskom prvenstvu u Beogradu je nastupila i u finalu dsicipline na 100 metara delfin i osvojila osmo mjesto.

Evropsko seniorsko prvenstvo u Beogradu bila je posljednja provjera Lane Pudar pred nastup na Olimpijskim igrama u Parizu.