23/06/2024 |  20:51 ⇒ 23:01 | Autor: RTRS

Mađari poveli protiv Škota, Njemačka i Švajcarska odigrali neriješeno 1:1 (FOTO)

Evropsko fudbalsko prvenstvo nastavlja se sa dvije utakmice u jednom terminu. Igraju ekipe iz grupe A. U Frankfurtu se sastaju Njemačka i Švajcarska, a u Štutgartu Škotska i Mađarska.
Švajcarska - Njemačka (Foto: EPA/FRIEDEMANN VOGEL) -
Švajcarska - Njemačka (Foto: EPA/FRIEDEMANN VOGEL)

Mađari poveli protiv Škota

U 99. minutu Mađari postigi gol i vode 1:0.

Njemača i Švajcarska odigrali neriješeno 1:1, još traje meč Škotska - Mađarska.

Njemačka i dalje bez rješenja

Nijemci pokušavaju da izjednače, ali ne uspješno. Švajcarska igra disciplinovano.

Mađari krenuli ofanzivnije - 0:0

Drugačiji pristup Marka Rosija na početku drugog dela.

Mađari sada provode više vremena na protivničkoj polovini, ali za sada škotska odbrana funkcioniše bez greške.

Počelo je drugo poluvrijeme na oba meča.

Poluvrijeme na oba meča

Bez golova u meču Mađarske i Škotske, a Švajcarci vode protiv Nijemaca.

Švajcarska vodi protiv Njemačke

Švajcarci su postigli gol. Endoje je strijelac u 28. minutu meča. Ovim rezultatom, Švajcarska preuzima prvo mjesto u grupi A.

Bez velikih prilika u meču Mađarske i Škotske - 0:0

Ne uspijevaju Škoti da probiju blok Mađara tokom prvih 20 minuta meča, a ne uspijevaju ni izabranici Marka Rosija da odigraju dobar kontranapad.

Škoti imaju posjed od čak 77 odsto, ali su još uvijk bez šuta na gol

Poništen gol Andriha za vođstvo Njemačke - 0:0

Vezni igrač Njemačke zatresao je mrežu Zomera u 17. minutu mča sa preko 25 metara distance. Nažalost po njega, tim,navijače i ljubitelje lijepih golova, u začetku akcije je DŽamal Musijala načionio faul u napadu uklizavanjem u Ebišera tokom borbe za loptu u "petercu".

Danijele Orsato je konsultovao VAR tehnologiju i konstatovao poništen gol.

U prvih 10 minuta meča bez pogodaka

U Frankfurtu Nijemci neško konkretniji, a u Štutgartu Škoti.

Škotska - Mađarska (Foto: EPA/MOHAMED MESSARA)

Počela su oba meča.

Domaćin turnira Njemačka je suvereno sa dvije pobjede već prošla dalje, Švajcarska je najbliža toj poziciji sa četiri osvojena boda.

Navijači Njemačke (Foto: EPA-EFE/GEORGI LICOVSKI)

Škoti imaju jedan, a Mađari su zabilježili dva poraza.

Navijači Švajcarske (Foto: EPA/GEORGI LICOVSKI)

Sastavi Njemačke i Švajcarske

Sastavi Škotske i Mađarske

Utakmica Mađarska - Škotska od velikog značaja i za Srbiju

"Orlovima" bi, ukoliko ne uspiju da pobede Dansku, najviše odgovarao remi u susretu Škota i Mađara.

Navijači Škotske (Foto: EPA/ANNA SZILAGYI)

Međutim, neriješen ishod je samim tim neprihvatljiv za večerašnje protivnike, koji će po svaku ceijnu željeti da duel završe sa tri osvojena boda.