25/06/2024 |  19:59 ⇒ 22:29 | Autor: RTRS

Grupa D: Austrija prva, Francuzi drugi, Holandija treća, ali ide dalje (FOTO)

Pomalo neočekivan rasplet trećeg kola u grupi D. Francuska i Poljska odigrale su neriješeno 1:1, dok je Austrija slavila u sudaru sa Holandijom (3:2) i neočekivano završila na prvom mjestu u grupi.
Utakmica, Francuska - Poljska (foto: EPA-EFE/GEORGI LICOVSKI) -
Utakmica, Francuska - Poljska (foto: EPA-EFE/GEORGI LICOVSKI)

Prva je Austrija sa šest bodova, druga Francuska ima pet, treća je Holandija sa četiri, ali sigurno idu dalje, dok je Poljska zavrila EURO sa jednim bodom.

Duel Francuza i Poljaka obilježile su VAR situacije. "Galski pijetlovi" su poveli pogotkom Embapea iz jedanaesterca, a izjednačenje je donio Levandovski, takođe udarcem sa bijele tačke, ali iz drugog pokušaja. Prvi je odbranio Menjene, ali se kretao prije udaraca, pa je penal ponovljen.

Utakmica, Holandija - Austrija (foto: EPA-EFE/ROBERT GHEMENT)

U drugom meču čak pet pogodaka i pobjeda Austrije. Malen je autogolom donio prednost Austrijancima, izjednačio je Gakpo na startu drugog poluvremena. Šmid u 60. minutu ponovo donio prednost Austrijancima, da bi "lale" izjednačile preko Depaja u 78. minutu. Samo dva minuta kasnije Zabicer postavlja konačan rezultat meča (2:3).

U večerašnjem programu rasplet C grupe, igraju Srbija - Danska, te Engleska - Slovenija.