06/07/2024 |  18:00 ⇒ 20:13 | Autor: RTS

Saka spasio Engleze, produžeci u Diseldorfu (FOTO)

Fudbaleri Engleske i Švajcarske igraju u Diseldorfu utakmicu četvrtfinala Evropskog prvenstva u Njemačkoj.
Engleska - Švajcarska (Foto: EPA-EFE/FRIEDEMANN VOGEL) -
Engleska - Švajcarska (Foto: EPA-EFE/FRIEDEMANN VOGEL)

106. minut - Počeo je drugi produžetak. Englezi su u napadu.

Kraj prvog produžetka - 1:1.

102. minut - Gužva pred golom Švajcarske (1:1).

Velika gužva pred golom Švajcarske. Belingem je pokušao u dva navrata, prvi put je blokiran njegov šut, a onda je morao i Zomer da reaguje.

Mnogo protivničkih igrača je bilo oko fudbalera Engleske, nije imao prostora za snažniji udarac.

98. minut - Mijenja Јakin (1:1). Zakarija će upisati prve minute na šampionatu Evrope. Zamijenio je Ndojea.

95. minut - Kao iz topa je šutirao Rajs iz velike daljine, ali je Somer bio spreman, ostaje 1:1.

Počeo je prvi produžetak. Švajcarci su drugi put danas krenuli sa centra.

90 + 3. minut - Završen je regularni period utakmice. Gledaćemo 30 minuta produžetaka između Engleske i Švajcarske.

90. minut - Igraće se još tri minuta u Diseldorfu. Ne žure sada ni jedni ni drugi, rizik je velik.

85. minut - Žuti karton za Vidmera (1:1).

80. minut - Saka donosi izjednačenje Engleskoj, 1:1.

Ništa se nije dogodilo do 75. minuta u Diseldorfu, a onda - dva gola u pet minuta.

Saka je sve sam uradio. Povukao je loptu sa desnog boka u sredinu i izuzetno precizno šutirao u dalji ugao.

Bukajo Saka (Foto: EPA-EFE/MOHAMED MESSARA)

Lopta je liznula stativu i završila u golu.

78. minut - Dvostruka izmjena u timu Engleske (1:0). Mejnu i Tripije su izašli, a umjesto njih igraće Luk Šo i Ebereči Eze.

75. minut - 1:0 za Švajcarsku.

Nagrađeni su Švajcarci za nešto hrabriju igru u drugom poluvremenu.

Radost fudbalera Švajcarske (Foto: EPA-EFE/RONALD WITTEK)

Ndoje je sa desnog boka uputio centaršut po zemlji i pronašao Emboloa, koji se spretno snašao i ćušnuo loptu u mrežu.

70. minut - Švajcarci pritiskaju u drugom poluvremenu (0:0).

U drugom poluvremenu "prisvojili" su loptu.

Konstantno su na protivničkoj polovini, mnogo ofanzivniji od Engleza, koji se brane u niskom bloku ispred Pikforda. Djeluje da čekaju priliku za kontranapad.

67. minut - Kejn "požutio" (0:0). Neoprezni Hari Kejn je udario rukom Akanđija i zaradio žuti karton

64. minut - Dvije izmjene u švajcarskom timu (0:0). Iz igre su izašli Rider i Vargas, na terenu su Zuber i Vidmer.

57. minut - Embolo još jednom u glavnoj ulozi (0:0).

Rodrigez je odlično centrirao, a Embolo šutira glavom, ali je Konsa bio dovoljno blizu da ga omete.

51. minut - Embolo "dodao" Pikfordu (0:0).

Embolo se dobro zagradio u šesnaestercu i dobio od Frojlera loptu u pravo vrijeme, ali jako mlako šutirao.

U svakom slučaju, prvi put je Pikford morao da se sagne.

46. minut - Počelo je drugo poluvrijeme. Švajcarci su zakotrljali loptu sa centra.

Nije bilo izmjena, isti fudbaleri su istrčali na teren.

45 + 1 miut - Završeno je prvo poluvrijeme. Rezultat je neriješen, bez golova.

40. minut - Ništa novo u Diseldorfu (0:0).

I dalje se ništa vrijedno pažnje nije dogodilo u Diseldorfu.

Uglavnom je lopta na sredini terena, ali ne uspijevaju ni jedni ni drugi da organizuju kvalitetan napad.

Igra se sporo, tromo i sa mnogo dodavanja kojima se ne dobija apsolutno ništa.

32. minut - Žuti karton za Šera (0:0). Šer je oborio Belingema i zaradio javnu opomernu.

30. minut - Pola sata uspavanke (0:0).

Nije lako gledati ovakav fudbal nakon jučerašnjeg duela Njemačke i Španije.

Prilično nezanimljivo u prvih pola sata, bez jedne jedine prave šanse na oba kraja terena.

Ni jedni ni drugi još uvijek nisu u statistiku upisali šut u okvir gola.

Englezi imaju nešto veći posjed lopte, u nekoliko navrata su probili po desnom boku, ali daleko je to bilo od prave opasnosti po golmana Zomera.

20. minut - Pokušaji sa distance bez rezultata (0:0).

Pokušali su i jedni i drugi sa distance. Deklan Rajs je šutirao sa 18 metara, ali je izblokiran - lopta nije ni došla do gola Švajcarske.

Samo nekoliko minuta kasnije udarac sa distance je testirao i Mejno, ali ni njegov šut nije prošao kroz gust blok.

10. minut - Mirno na početku meča (0:0).

Oprezni su i jedni i drugi na startu utakmice, nije u prvih deset minuta bilo prilike da se rezultat promijeni, mada su Švajcarci u nekoliko navrata stigli do šesnaesterca i zaprijetili centaršutevima, od kojih su se Englezi uspješno odbranili.

1. minut - Počela je utakmica. Prvi napad u Diseldorfu imaju fudbaleri Engleske, koji danas igraju u bijeloj opremi.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Pištaljka u rukama Italijana Orsata

Glavni arbitar meča u Diseldorfu biće Italijan Danijele Orsato.

Na terenu će mu pomagati sunarodnici Ćiro Karbone i Alesandro Đaljatini, dok je Uefa za četvrtog sudiju odredila Nijemca Danijela Ziberta.

U VAR sobi će biti Italijani Masimilijano Irati i Paolo Valeri, kao i Nijemac Bastijan Dankert.

Švajcarci među najefikasnijim ekipama na Evru

Sa sedam golova u Njemačkoj, Švajcarci su među najefikasnijim selekcijama na Evropskom prvenstvu.

Češće su precizni bili samo Španci i NIЈemci sa po 11 golova. Јoš zanimljivije - svih sedam postigli su različiti igrači.

Englezi samo jednom izgubili od Švajcarske

Švajcarci su prvi i posljednji put pobijedili Englesku (2:1) davne 1981. godine u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo u Španiji.

Nakon toga su se deset puta našli na istom terenu (računajući i tri prijateljske utakmice). Englezi su sedam puta bili bolji, a tri duela su završena bez pobednika.

Navijači Engleske (foto: EPA-EFE/GEORGI LICOVSKI)

Posljednji takmičarski meč odigrali su u junu 2019. u portugalskom Gimaraisu, gdje su se borili za treće mjesto u Ligi nacija.

Nakon 120 minuta fudbala bez pogodaka, Engleska je slavila na penale.

Žrijeb je često Englesku i Švajcarsku slao u istu grupu u kvalifikacijama za velika takmičenja, ali rijetko su im se putevi ukrštali na završnim turnirima prvenstava Evrope i svijeta - samo tri puta.