06/07/2024 |  20:45 ⇒ 22:38 | Autor: RTRS

Englezima penal drama i plasman u polufinale Evra (FOTO)

Fudbalska reprezentacija Engleske plasirala se u polufinale Evropskog prvenstva, pošto je večeras u četvrtfinalu u Dizeldorfu savladala Švajcarsku 1:1 - penalima 5:3.
Fudbaleri Engleske (foto: EPA-EFE/FRIEDEMANN VOGEL) -
Fudbaleri Engleske (foto: EPA-EFE/FRIEDEMANN VOGEL)

U penal seriji presudila je odbrana DŽordana Pikforda u prvoj seriji poslije šuta Manuela Akandžija.

Sa druge strane, svih pet engleskih reprezentativaca bili su precizni (Palmer, Belingem, Saka, Toni, Aleksander-Arnold).

U regularnom dijelu poslije prave fudbalske "uspavanke" u većem dijelu meča Švajcarci su poveli golom Brela Embola u 75. minutu, a izjednačio je sjajnim pogotkom Bakajo Saka pet minuta kasnije.

Fudbaleri Engleske (foto: EPA-EFE/GEORGI LICOVSKI)

U produžecima Јan Zomer sjajno je odbranio udarac Deklana Rajsa, a "rezervista" Švajcaraca DŽerdan Šaćiri pogodio je prečku direktno iz kornera.

Švajcarci su i peti put na velikim takmičenjima zaustavljeni u četvrtfinalu.

Engleska će u polufinalu 10. jula u Dortmundu igrati protiv pobjednika duela Holandija - Turska.