08/07/2024 |  17:44 ⇒ 18:08 | Autor: TANЈUG

Australijanac potencijalni rival Đokovića u četvrtfinalu Vimbdlona

Australijski teniser Aleks De Minor potencijalni je rival Novaku Đokoviću u četvrtfinalu Vimbdlona pošto je danas u osmini finala savladao Francuza Artura Fisa rezultatom 3:1 (6:2, 6:4, 4:6, 6:3) za dva sata i 57 minuta.
Vimbldon  (Foto: EPA-EFE/ADAM VAUGHAN EDITORIAL USE ONLY, ilustracija) -
Vimbldon (Foto: EPA-EFE/ADAM VAUGHAN EDITORIAL USE ONLY, ilustracija)

Australijanac je prvi set dobio lako, pošto je napravio dva brejka. U drugom setu je De Minor takođe napravio dva brejka, a pretrpio jedan, ali mu je to bilo dovoljno da povede 2:0. U trećem setu De Minor je prvi stigao do brejka i djelovalo je da će slaviti maksimalnim rezultatom, ali je Francuz uzvratio, napravio dva brejka i smanjio na 1:2.

U četvrtom setu Australijanac je napravio dva brejka i na 5:2 sevrirao za pobjedu, Fis je zatim uspio da vrati jedan brejk, ali nedovoljno da bi spriječio De Minora da ostvari najveći uspjeh u karijeri na Vimbldonu.

Novak Đoković kasnije danas igra meč osmine finala protiv Danca Holgera Runea. Ukoliko Srbin pobijedi, u srijedu će ograti protiv De Minora u četvrtfinalu.