08/07/2024 |  20:40 ⇒ 20:42 | Autor: TANЈUG

Amerikanac gubio 2:0 pa eliminisao Zvereva sa Vimbldona

Američki teniser Tejlor Fric plasirao se u četvrtfinale Vimbldona pošto je poslije izgubljena prva dva seta napravio veliki preokret i pobijedio Nijemca Aleksandra Zvereva rezultatom 3:2 (4:6, 6:7(4:7), 6:4, 7:6(7:3), 6:3) za tri sata i 33 minuta.
Zverev-Fric (Foto: EPA-EFE/TIM IRELAND EDITORIAL USE ONLY) -
Zverev-Fric (Foto: EPA-EFE/TIM IRELAND EDITORIAL USE ONLY)

Zverev je poslije vođstva 2:0 u setovima djelovao samouvjereno i niko nije mogao da nasluti da će se Fric vratiti u meč i preokrenuti. Amerikanac je u trećem setu napravio brejk kod rezultata 4:4 i smanjio na 1:2 u setovima.

U četvrtom setu nije bilo brejka, pa je odlučivao taj-brejk, u kom je Amerikanac bio mnogo bolji. U petom setu Fricu je bio dovoljan jedan brejk da zada završni udarac Nijemcu i stigne do četvrtfinala.

Fric će u četvrtfinalu Vimbldona igrati protiv Italijana Lorenca Muzetija. Pobjednik tog duela biće potencijalni rival Novaku Đokoviću ukoliko sedmostruki šampion Vimbldona prije toga eliminiše Holgera Runea i Aleksa de Minora.