08/07/2024 |  22:20 ⇒ 22:23 | Autor: TANЈUG

Đoković u četvrtfinalu Vimbldona (VIDEO)

Srpski teniser Novak Đoković plasirao se u četvrtfinale Vimbldona pošto je pobijedio Danca Holgera Runea rezultatom 3:0 (6:3, 6:4, 6:2) za dva sata i pet minuta.
Novak Đoković (Foto: EPA-EFE/TIM IRELAND EDITORIAL USE ONLY) -
Novak Đoković (Foto: EPA-EFE/TIM IRELAND EDITORIAL USE ONLY)

Đoković je odlično otvorio meč, poveo odmah na startu 3:0 i taj jedan brejk mu je bio dovoljan da povede 1:0 u setovima.

U drugom setu Đoković je napravio brejk kod rezultata 3:3, a kod vođstva 5:3 na servis Runea nije iskoristio čak šest set lopti. U narednom gemu Rune je imao brejk loptu, ali je nije iskoristio, a zatim Đoković koristi sedmu set loptu za 2:0.

Odmah na startu trećeg seta Đoković pravi brejk, ubrzo zatim još jedan i tako rješava pitanje pobjednika.

Đoković će prekosutra u četvrtfinalu igrati protiv Aleksa de Minora. Australijanac je ranije danas pobijedio Francuza Artura Fisa rezultatom 3:1 (6:2, 6:4, 4:6, 6:3).

Pobjednik tog četvrtfinala će u polufinalu na boljeg iz duela Lorenco Museti (Italija) - Tejlor Fric (SAD).