09/07/2024 |  22:56 ⇒ 10/07/2024 | 07:07 | Autor: RTRS

Španija u velikom finalu EP (FOTO)

Fudbaleri Španije prvi su finalisti Evropskog prvenstva u Njemačkoj.
Utakmica, Španija - Francuska (foto: EPA-EFE/CLEMENS BILAN) -
Utakmica, Španija - Francuska (foto: EPA-EFE/CLEMENS BILAN)

"Crvena furija" je na prepunoj Minhenskoj areni, nakon velikog preokreta, savladala selekciju Francuske rezultatom 2:1 (2:1).

Francuze je u vođstvo doveo Randal Kolo Muani u 9. minuti utakmice. Nakon loše reakcija Hesusa Navasa i Laporta Francuska je došla u prednost.

U 21. minutu - gol za Španiju. Strijelac je bio Lamin Јamal. Izjednačenje 1:1.

Utakmica, Španija - Francuska (foto: EPA-EFE/MOHAMED MESSARA)

Јamal je najmlađi igrač koji je postigao gol na Evropskom prvenstvu.

Sjajan pogodak sa dvadesetak metara udaljenosti od gola, lopta je udarila u lijevu stativu. Neki navijači iza gola nisu mogli da vjeruju šta su vidjeli.

I onda potpuni preokret Španije u 25. minutu. Žil Kunde postigao je autogol i Španija je povela sa 2:1.

Olmo je poslije prijema i nakon odbijene lopte pokazao fudbalsko majstorstvo, došao je do prilike da uputi udarac ka golu rivala, a na tom putu našao se Žil Kunde koji je loptu sproveo u svoju mrežu.

Sutra naveče, od 21 čas na programu je drugo polufinale, u kojem se sastaju reprezentacije Engleske i Holandije.

Veliko finale zakazano je za nedjelju, 14. juli od 21 čas na Olimpijskom stadionu u Berelinu, a ostaje da vidimo ko će biti protivnik "Crvenoj furiji" za zlato.