10/07/2024 |  16:13 ⇒ 16:14 | Autor: TANЈUG

Ribakina i Krejčikova u polufinalu Vimbldona

Kazahstanska teniserka Elena Ribakina i Čehinja Barbora Krejčikova igraće međusobno u polufinalu Vimbldona pošto su danas ostvarile pobjede u četvrtfinalnim duelima.
Elena Ribakina (Foto: EPA-EFE/ADAM VAUGHAN EDITORIAL USE ONLY) -
Elena Ribakina (Foto: EPA-EFE/ADAM VAUGHAN EDITORIAL USE ONLY)

Ribakina se plasirala u polufinale Vimbldona pošto je savladala Elinu Svitolinu iz Ukrajine rezultatom 2:0 (6:3, 6:2) za sat i dva minuta igre.

U prvom setu Ribakina je napravila dva brejka, a pretrpjela jedan, pa je povela 1:0.

U drugom setu Ribakina je bila ubjedljiva, napravila je dva brejka bez izgubljenog servisa i lako privela meč kraju.

Krejčikova je savladala Јelenu Ostapenko rezultatom 2:0 (6:4, 7:6 (7:4)) za sat i 40 minuta.

U prvom setu Krejčikova je napravila jedan brejk što je bilo dovoljno da povede.

U drugom setu obje teniserke su napravile po dva brejka, pa se ušlo u taj-brejk.

U njemu je Čehinja iskoristilia drugu set loptu za plasman u polufinale Vimbldona.

U drugom polufinalu igraće Hrvatica Dona Vekić i Јasmin Paolini iz Italije.