10/07/2024 |  20:51 ⇒ 22:57 | Autor: RTRS

Kakav meč u Dortmundu, potpuni preokret Engleske! (FOTO/VIDEO)

Fudbaleri Engleske i Holandije sastaju se u drugom polufinalu Evropskog prvenstva u Njemačkoj.
Holandija - Engleska (Foto: EPA-EFE/CHRISTOPHER NEUNDORF) -
Holandija - Engleska (Foto: EPA-EFE/CHRISTOPHER NEUNDORF)

90. minut - Oli Votkins za novo vođstvo Engleske - 1:1. Odličan napad Engleza koji je fantastičnim udarcem iz okreta završio Votkins. Engleska je pred plasmanom u finale.

87. minut - Žuti i za Van Dajka - 1:1. Opomenut kapiten Holandije zbog prigovora.

86. minut - Žuti karton za Saku - 1:1. Sapleo je igrač Arsenala Gakpa i opravdano dobio karton.

84. minut - Opasan napad Holanđana - 1:1. Dobra akcija preko lijeve strane, ali Veghorst nije uspio da uputi udarac ka golu. Odlična intervencija Gueija.

80. minut - Dvostruka izmjena u timu Engleske - 1:1. Izašli su Kejn i Foden, a u igri su Votkins i Palmer.

79. minut - Poništen gol Englezima - 1:1. U ofsajdu je bio Voker prije nego što je uposlio Saku koji je lako matirao Verbrugena.

73. minut - Mnogo lošiji drugi dio - 1:1. Dva u potpunosti različita poluvremena. Engleska sada djeluje kao tim koji je bio kritikovan tokom čitavog dijela turnira.

Holandija sa druge strane uspijeva da sa vremena na vrijeme preuzme posjed, ali šansi još uvijek nema.

72. minut - Drugi žuti karton na meču - 1:1. Nakon Dumfrisa koji je opomenut zbog načinjenog penala, žuti karton je dobio i Belingem zbog oštrog starta nad De Frajom.

65. minut - Prilika za Van Dajka - 1:1. Pokušao je štoper Liverpula nakon ubacivanja iz slobodnog udarca, ali je Pikford odlično reagovao.

62. minut - Nema Engleska rješenje - 1:1. Kruži Sautgejtov tim oko kaznenog prostora protivnika, ali izostaje završni pas, ili dobar udarac. Sve češće Holanđani uspijevaju da duže zadrže loptu i odmore. Treba očekivati izmjene u skorijem periodu.

59. minut - Pad tempa u nastavku - 1:1. Ne trude se Englezi da napadnu kao u prvom dijelu. Holanđani se bolje brane, a vezni red Engleza sa druge strane nije toliko aktivan.

54. minut - Ne uspijeva Holandija da organizuje napad - 1:1. Previše grešaka Holanđana na sredini terena, što začuđuje imajući u vidu odličnu tehničku potkovanost njihovih veznjaka. Uspjeli su da dođu do posjeda, ali im nedostaje kreacije.

51. minut - Bolje se brane Holanđani - 1:1. Odlično je postavljen vezni red nominalnog domaćina, za razliku od prvog dijela. Englezi sa više muke dolaze do kaznenog prostora rivala i još uvijek nisu zaprijetili. Međutim, Holandija je potpuno bezopasna.

48. minut - Nastavljaju Englezi da dominiraju - 1:1. I dalje Engleska kontroliše posjed i pokušava da napravi prednost preko bokova. Holandija sa druge strane ne uspijeva da zadrži loptu i pretežno se brani na svojoj polovini.

Ake se muči sa Sakom koji je veoma aktivan na startu drugog dijela.

Počelo je drugo poluvrijeme.

45 + 3. minut - Završeno je prvo poluvrijeme u Dortmundu. Holandija - Engleska 1:1.

45. minut - Јoš tri minuta nadoknade - 1:1. Јoš malo vremena da se promijeni rezultat.

39. minut - Ponovo Foden - 1:1. Novi udarac izvan kaznenog prostora, ali je ovoga puta šut bio slab, te ga je Verbrugen lako zaustavio.

Holandija sada pokušava da napravi akciju kroz posjed i ubacivanja iza leđa posljednjoj liniji Engleske, ali su fizički dominantni defanzivci "Gordog Albiona" za sada uvijek izlazili kao pobjednici.

35. minut - Depaj izlazi iz igre - 1:1. Na terenu je Verman.

34. minut - Depaj se povrijedio - 1:1. Ima problema napadač Atletiko Madrida sa zadnjom ložom i djeluje da neće nastaviti meč.

Holandija - Engleska (Foto: EPA-EFE/FRIEDEMANN VOGEL)

32. minut - Stativa Fodena - 1:1. Sjajan udarac Fodena koji je pokušao sa distance da savlada Verbrugena.

Nekoliko centimetara mu je falilo da postigne sličan pogodak onom koji je protiv Francuske dao Јamal.

Muči se vezni red Holandije da isprati Belingema i Fodena.

29. minut - Damfris pogađa prečku - 1:1. Nadskočio je Damfris Belingema i pogodio prečku nakon kornera.

Rajs se za sada najviše muči po klizavom terenu. Izgubio je nekoliko lopti, uključujući i onu u situaciji kada je Holandija povela.

25. minut - Engleska se konačno razigrala - 1:1. Najbolja igra Engleza od početka turnira.

Odličan na lopti je Meinu, Kejn se dobro kreće, a krila su izuzetno aktivna. Foden ponovo liči na igrača koji je vodio Siti do titule prvaka Engleske.

Utakmica, Holandija - Engleska (Foto: EPA-EFE/ANNA SZILAGYI)

23. minut - Velika šansa za Fodena - 1:1.

Odlično je Meinu proigrao Fodena koji se spetljao, ali je na kraju uspio da proturi loptu pored Verbrugena.

Međutim, na liniji su je zaustavio Damfris. Mogao je igrač Mančester sitija i ranije da šutira.

21. minut - Nastavlja Engleska sa pritiskom - 1:1. Odlična reakcija ekipe Gereta Sautgejta nakon primljenog gola.

Kontrolišu Englezi dešavanja na terenu i traže priliku za novi gol. Saka i Tripije prave velike probleme Akeu i Damfrisu.

18. minut - gol za Englesku! Kejn poravnava rezultat na 1:1. Rutinski pogađa Kejn, iako je Verbrugen pogodio stranu.

To mu je treći gol na turniru, a ukupno sedmi na Evropskim prvenstvima, čime se izjednačio sa Alanom Širerom.

16. minut - Penal za Englesku. Damfris je bio neoprezan i zakačio je Kejna nakon udarca. Cvajer je pogledao situaciju nakon asistencije iz VAR sobe i pokazao na bijelu tačku. Kejn će šutirati.

7. minut - Simons za vođstvo Holandije - 1:0.

Fantastičan udarac fudbalera Lajpciga koji je oduzeo loptu Rajsu, povukao kroz sredinu i snažnim udarcem sa ivice kaznenog prostora savladao Pikforda koji je mogao bolje da reaguje.

3. minut - Miran početak meča - 0:0. Smjenjuju se ekipe u posjedu, ali bez dobrih napada na početku.

Teren je natopljen i stvara probleme fudbalerima koji teško kontrolišu loptu. Engleska drži loptu na početku.

1. minut - Meč je počeo u Dortmundu. Engleska ima prvi napad.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Cvajer dijeli pravdu

Njemački arbitar Feliks Cvajer biće glavni sudija na meču polufinala Evropskog prvenstva između Holandije i Engleske.

Cvajerovi pomoćnici biće Nijemci Stefan Lup i Marko Ahmiler, dok je Uefa za četvrtog sudiju odredila Danijela Ziberta.

U VAR sobi će bitii takođe Nijemci Bastijan Dankert, Kristijan Dingert i Marko Fric.

Ključni igrači Engleske

Fudbalsku reprezentaciju Engleske čine uglavnom igrači iz najkvalitetnijeg nacionalnog takmičenja - Premijer lige, izuzimajući, Harija Kejna (Bajern Minhen) i DŽuda Belingema (Real Madrid).

Mnogi navijači Engleske u Hariju Kejnu vide novog Bobija Čarltona koji bi poslije velikog broja decenija podigao vrijedan trofej.

Hari Kejn, kapiten i najbolji strijelac Engleske u istoriji sa 62 gola sigurno će uložiti i posljednji atom snage kako bi se konačno domogao titule.

Јoš jedan od sjajnih fudbalera u timu Engleske je DŽud Belingem.

Mladi igrač Real Madrida je osvojio Ligu šampiona u nedavno okončanoj sezoni.

Belingem pokriva veliki dio terena. Zahvalan igrač o čijim kvalitetima ne treba govoriti, već ih posmatrati.

Navijači Engleske (Foto: EPA-EFE/MOHAMED MESSARA)

Pored dvojice pomenutih, ofanzivni vezni red čine Fil Foden, Deklan Rajs, Kol Palmer, ali i brzonogi Bukajo Saka.

Oličenje iskustva su igrači poput Kajla Vokera i stamenog DŽona Stounsa.

Odlučnost u važnim momentima će biti ključni faktor za njihov krajnji uspjeh.

Ključni šrafovi Holandske reprezentacije

Talenta neće manjkati ni na jednom kraju terena, ali na prvi pogled ka sastavu tima ističe se iskustvo i kvalitet holandske odbrane.

Uz vječitog komandanta i kapitena Liverpula Virdžila van Dajka, tu su Nejtan Ake iz moćnog Mančester sitija, prekaljeni Dejli Blind, Barsin Matijs de Liht, Interov tandem Stefan de Fraj i Denzel Damfris, šampion njemačke sa Leverkuzenom DŽeremi Frimpong.

Kakva je koncentracija kvaliteta u zadnjoj liniji najbolje oslikava činjenica da među putnicima za Njemačku nije bilo mЈesta za Јana Matsena, lijevog beka Borusije iz Dortmunda, finaliste Lige šampiona, sve dok nije postalo jasno da Frenki de Јong ispada iz konkurencije, pa je Matsen dobio priliku da ga zamijeni.

Užasna vijest za Holanđane objelodanjena je samo nekoliko dana pred početak Evropskog prvenstva - vezni fudbaler Barselone nije uspio u potpunosti da se oporavi od povrede skočnog zgloba i neće moći da pomogne nacionalnom timu u Njemačkoj, iako je bio na spisku selektora Kumana i trenirao u kampu reprezentacije.

Nije to jedini peh koji je krojio sastav Holandije, pošto se tokom zagrijavanja uoči prijateljskog meča sa Islandom povrijedio Teun Kopmajners, fudbaler Atalante, sa kojom je osvojio Ligu Evrope.

Umjesto njega ekipi se pridružio DŽošua Zirkzi, član Bolonje koji je prošao sve omladinske selekcije Holanije, ali još uvijek nije debitovao za prvi tim.

U nedostatku dvojice važnih igrača na sredini terena, priliku da zablista u narandžastom dresu imaće Lajpcigov Ćavi Simons.

Iako se u poznim igračkim godinama preselio u Saudijsku Arabiju, nije zaboravljen ni Žoržinjo Vajnaldum.

Zadatak da tresu mreže imaće Brjan Brobi, Steven Bergvajn, Donjel Malen, Vut Veghorst, uzdanica Liverpula Kodi Gakpo i drugi najbolji strijelac u istoriji holandskog nacionalnog tima - Memfis Depaj.