10/07/2024 |  22:56 ⇒ 11/07/2024 | 07:58 | Autor: RTRS

Englezi preokretom srušili "Lale" za veliko finale (FOTO)

Fudbaleri Engleske drugi su finalisti šampionata Evrope u Njemačkoj.
Utakmica, Holandija - Engleska (foto: EPA-EFE/ANNA SZILAGYI) -
Utakmica, Holandija - Engleska (foto: EPA-EFE/ANNA SZILAGYI)

Engleska je, pred prepunim tribinama u Dortmundu, nakon velikog preokreta, savladala selekciju Holandije rezultatom 2:1 (1:1).

Nakon dva potpuno različita poluvremena, Engleska je nakon još jednog kasnog pogotka uspjela da se plasira u drugo uzastpono finale Evropskog prvenstva.

Engleska će u finalu EP u nedjelju od 21 čas u Berlinu igrati protiv Španije.

Španija je u utorak u prvom polufinalu pobijedila Francusku rezultatom 2:1.

Holandija je povela u sedmom minutu. Ćavi Simons je poslije prodora po desnoj strani šutirao i savladao golmana Engleske DŽordana Pikforda.

Engleska je prvu šansu imala u 13. minutu.

Hari Kejn je uputio šut sa 25 metara, ali je golman Holandije Bart Ferbrugen uspio da interveniše.

Minut kasnije Kejn se našao u šesnaestercu odakle je uputio šut preko gola.

Poslije intervencije iz VAR sobe glavni sudija Feliks Cvajer je dosudio jedanaesterac za Englesku pošto je Denzel Dumfris napravio prekršaj nad Kejnom.

Kejn je u 17. minutu bio precizan sa bijele tačke i tako poravnao rezultat na 1:1.

Novu prliku za Englesku imao je Fil Foden u 23. minutu.

On je ušao u šesnaesterac i sa par metara šutirao, ali je Dumfriz izbacio loptu sa gol linije.

Holandija je mogla do gola u 30. minutu. Memfis Depaj je centrirao iz kornera, Dumfriz je skočio, udario loptu glavom i pogodio prečku.

Dva minuta kasnije Engleska je imala priliku da povede. Foden je uputio udarac sa 25 metara, ali je pogodio stativu.

Depaj je zbog povrede morao da napusti igru u 35. minutu, umjesto njega ušao je DŽoj Verman.

Holandija je u 65. minutu imala novu šansu. Virdžil van Dajk je uputio šut sa desetak metara, ali je DŽordan Pikford odbranio udarac.

Bukajo Saka je u 79. minutu postigao gol, ali je poslije intervencije iz VAR sobe Cvajer poništio pogodak zbog ofsajda.

Engleska je do pobjede došla golom Olija Votkinsa u 90+1. minutu.