11/07/2024 |  17:38 ⇒ 17:44 | Autor: TANЈUG

Paolini poslije velike borbe eliminisala Vekić za prvo finale Vimbldona (VIDEO)

Italijanska teniserka Јasmin Paolini plasirala se u finale Vimbldona, pošto je danas u polufinalu pobijedila Hrvaticu Donu Vekić rezultatom 2:6, 6:4, 7:6 (10:8).
Јasmin Paolini (foto: EPA-EFE/TOLGA AKMEN EDITORIAL USE ONLY) -
Јasmin Paolini (foto: EPA-EFE/TOLGA AKMEN EDITORIAL USE ONLY)

Meč je trajao dva sata i 54 minuta. Paolini je sedma teniserka svijeta, dok je Vekić 37. igračica na WTA listi.

Vekić je prvi set dobila pošto je napravila dva brejka. U drugom setu nije bilo brejkova do desetog gema. Tada je Paolini oduzela servis protivnici i izjednačila na 1:1 u setovima.

Obje teniserke su u trećem setu napravile su po dva brejka, Paolini je pri rezultatu 5:4 propustila prvu meč loptu.

U taj-brejku trećeg seta Paolini je bila bolja od Vekić za prolazak u finale Vimbldona.

Italijanska teniserka će u finalu Vimbldona igrati protiv pobjednice drugog polufinala u kojem se sastaju Kazahstanka Elena Ribakina i Čehinja Barbora Krejčikova.