12/07/2024 |  22:27 ⇒ 22:33 | Autor: TANЈUG

Košarkašice Srbije poražene od Francuske u prijateljskom meču

Ženska košarkaška reprezentacija Srbije poražena je večeras od domaćina Francuske rezultatom 85:63 u prijateljskom meču u okviru priprema za Olimpijske igre (OI) u Parizu.
Ivana Raca (FOTO: . EPA-EFE/MARK EVANS AUSTRALIA AND NEW ZEALAND OUT, ilustracija) -

Košarkašice Srbije su dobro počele meč, u prvoj četvrtini su vodile 17:9, ali se taj period se završio neriješeno 19:19.

Francuska je do kraja poluvremena preokrenula i došla do vođstva 40:32. U drugom poluvremenu Francuska je imala 47:32, Srbija je uspjela da smanji na 49:42.

Na kraju treće četvrtine Francuska ponovo ima dvocifrenu prednost 63:49.

Srbija do kraja nije uspjela da smanji zaostatak pa je tako Francuska pobijedila rezultatom 85:63.

Najefikasnija u pobjedničkoj ekipi bila je Marin Žoanes sa 18 poena. U redovima Srbije istakle su se Ivon Anderson sa 16 i Јovana Nogić sa 15 poena.

Srbija će na OI biti u Grupi A sa Portorikom, Kinom i Španijom. OI igre u Parizu počinju 26. jula.