17/07/2024 |  20:06 ⇒ 20:06 | Autor: TANЈUG

Amerika nadigrala Srbiju, poraz "orlova"

Košarkaši Srbije poraženi su danas od selekcije SAD rezultatom 105:79 u drugoj utakmici na pripremnom turniru za Olimpijske igre u Abu Dabiju.
Srbija - SAD (Foto: EPA/ALI HAIDER) -
Srbija - SAD (Foto: EPA/ALI HAIDER)

Najefikasniji kod Amerikanaca bio je Stef Kari sa 24 poena.

Za srpski tim na ovom meču nisu igrali kapiten Bogdan Bogdanović, kao ni Nikola Milutinov.

Srpski tim sjajno je počeo meč, tokom većeg dijela prve četvrtine imao prednost, ali je poslije prvih 10 minuta igre, ipak, bilo neriješeno (28:28).

Amerikanci su u drugom periodu igre pojačali tempo, Stef Kari je pogađao, Entoni Dejvis je "zaključao" reket, pa se na poluvremene otišlo sa "plus 14" (59:45).

U nastavku Amerikanci su ponovo bolje "otvorili", prednost je rasla, sve do 83:58.

U posljednjem periodu igralo se "za utisak", skoro bez odbrana , Amerikanci su imali "plus 30" (99:69) i na kraju stigli do konačnih "plus 26".

Srbija je prethodno u Abu Dabiju poražena od Australije (84:73), dok su Amerikanci savladali Australiju (98:92).

Naredni prijateljski meč izabranici Svetislava Pešića odigraće 21. jula u Beogradu protiv Јapana a poalednji duel pred odlazak u

Francusku biće duel sa Grcima, 22. jula, u Areni.

Srbija i SAD igraće na Olimpijskim igrama na startu grupe C u Lilu 28. jula, a u grupi su još Portoriko i Јužni Sudan.