22/07/2024 |  21:55 ⇒ 21:58 | Autor: Agencije

Odlična uvertira pred put u Lil – Srbija ubjedljiva protiv Grčke

Košarkaši Srbije pobijedili su Grčku rezultatom 94:72 u posljednjem pripremnom meču pred odlazak na Olimpijske igre.
Utakmica Srbija - Grčka (foto: TANJUG/ NEMANJA JOVANOVIĆ/ bg) -
Utakmica Srbija - Grčka (foto: TANJUG/ NEMANJA JOVANOVIĆ/ bg)

Najefikasniji u Srbiji bio je Bogdan Bogdanović sa 19 poena, Nikola Јokić je dao 16, Filip Petrušev 15, Nikola Milutinov 11, a Nikola Јović 10.

Kod Grka se istakao Јanis Adetokumbo sa 17 poena, 10 je dao Kostas Papanikolau.

Srbija je prvu dvocifrenu prednost (23:13) imala u sedmom minutu, a poslije prve dionice bilo je 26:21 za "orlove".

U 14. minutu Srbija je vodila 34:23, ali je uslijedila serija Grka 7:0. Na poluvremenu je bilo plus devet za Srbiju (48:39).
Domaćin je vodio plus 15 (59:44) u 24. minutu, a na kraju treće četvrtine bilo je 72:58. Šest i po minuta prije kraja bilo je 80:62, a Grčka do kraja ne da nije uspjela da se ozbiljnije primakne, već je Srbija povećavala prednost.

Srbija prvu utakmicu igra na Olimpijskim igrama, u nedjelju 28. jula u 17.15 u francuskom gradu Lilu protiv Sjedinjenih Američkih Država.