23/07/2024 |  21:56 | Autor: Agencije

Dinamo deklasirao ekipu Partizana u Lublinu

Fudbaleri Partizana poraženi su sa 6:2 u prvoj utakmici drugog kola kvalifikacija za Ligu šampiona od kijevskog Dinama.
Dinamo - Partizan (Foto: EPA-EFE/Wojciech Szubartowski POLAND OUT) -
Dinamo - Partizan (Foto: EPA-EFE/Wojciech Szubartowski POLAND OUT)

Partizan je poveo golom Saldanje iz penala u 22. minutu, ali je potom doživio rezultatski potop.

Za svega šest minuta Partizan je primio tri gola, najprije je u 40. bio precizan Šaparenko, u 43. je gol postigao Braško, a u prvom minutu nadoknade vremena u strijelce se upisao i Karavajev.

U 55. minutu gol je postigao i Kabajev, u 66. je Saldanja smanjio, "petardu" je kompletirao Popov u 83. minutu, a u drugom minutu nadoknade Pihalonok je postavio 6:2.

Utisak je da je Partizan od veće katastrofe spasio odlični golman Јovanović, ali kao i prethodne sezone, nije mogao da nadoknadi lošu igru svojih saigrača pa crno-bijelima pred revanš ostaju male šanse za prolaz u dalji tok kvalifikacija.

Podsjetimo, Partizan je i prošle godine, u kvalifikacijama za Ligu konferencija, doživio poraz sa primljenih pet golova, od Nordsjelanda.