28/07/2024 |  19:56 | Autor: TANЈUG

Odbojkaši Srbije porazom od Francuske počeli Olimpijske igre

Odbojkaška reprezentacija Srbije poražena je danas od selekcije Francuske rezultatom 3:2 po setovima 23:25, 25:17, 25:17, 21:25, 15:6 u meču prvog kola grupe A na Olimpijskim igrama u Parizu.
Poraz odbojkaša Srbije (FOTO: EPA-EFE/NICOLA MASTRONARDI) -
Poraz odbojkaša Srbije (FOTO: EPA-EFE/NICOLA MASTRONARDI)

Reprezentacija Francuske u prvom setu vodila 8:6, ali je Srbija napravila preokret i došla do 11:8.  Od tog trenutka Srbija je sve vreme bila u prednosti da bi na kraju set osvojila rezultatom 25:23.

Francuska je od početka do kraja drugog seta imala prednost. Pet puta je imala najveću prednost od osam razlike, kojom je na kraju završen drugi set.

U trećem setu je bilo neizvesno do rezultata 17:15 za Francusku. Srbija je od tog trenutka do kraja seta osvojila dva poena.
Francuska je u četvrtom setu održavala minimalnu prednost do rezultata 19:18, Srbija je uspjela da preokrene i dođe do 25:21.

Peti set je protekao u ubedljivoj igri Francuske, koja je Srbiji prepustila samo šest poena. Najefikasniji u selekciji Francuske bio je Trevor Kleveno sa 23 poena, dok je Žan Patri postigao 22. U redovima Srbije istakli su se Marko Podraščanin sa 13 poena i Dražen Luburić sa 12.

Utakmici je prisustvovao i srpski teniser Novak Đoković sa porodicom. U drugom meču prvog kola grupe A, večeras od 21 čas, sastaće se reprezentacije Slovenije i Kanade.