29/07/2024 |  07:12 ⇒ 09:12 | Autor: TANЈUG

Lajović eliminisan u prvom kolu na Olimpijskim igrama

Srpski teniser Dušan Lajović nije uspio da se plasira u drugo kolo na Olimpijskim igrama u Parizu, pošto je poražen u prvom kolu od Nijemca Maksimilijana Marterera rezultatom 6:3, 6:7 (6:8), 6:3.
Dušan Lajović (Foto: EPA-EFE/Alberto Estevez, arhivska fotografija) -
Dušan Lajović (Foto: EPA-EFE/Alberto Estevez, arhivska fotografija)

Meč je trajao dva sata i 43 minuta.

Lajović je 53. teniser svijeta, dok je Marterer 111. igrač na ATP listi.

Marterer je u prvom setu napravio brejk u četvrtom gemu. Lajović je potom imao šest brejk lopti, ali nijednu nije uspio da iskoristi, pa je njemački teniser osvojio prvi set.

U drugom setu su oba tenisera napravila po dva brejka. Marterer je u 10 gemu propustio meč loptu. Lajović je potom bio bolji u taj-brejku drugog seta rezultatom 8:6.

Lajović je u trećem setu poveo 2:0, ali je Marterer napravio preokret i uz dva brejka došao do pobjede.

Marterer će u drugom kolu igrati protiv Kanađanina Feliksa Ožea Alijasima koji je juče u prvom kolu pobijedio Amerikanca Markosa Đirona.