04/08/2024 |  16:57 ⇒ 17:55 | Autor: RTRS

Istorijski uspjeh Đokovića - zlato na Olimpijskim igrama, jedino što mu je nedostajalo u karijeri! (FOTO)

Najbolji srpski teniser Novak Đoković osvojio je zlato na Olimpijskim igrama u Parizu.
Novak Đoković (Foto: EPA/CAROLINE BLUMBERG) -
Novak Đoković (Foto: EPA/CAROLINE BLUMBERG)

Đoković je u finalu savladao španskog tenisera Karlosa Alkaraza sa 2:0, po setovima 7:6, 7:6.

Ispisao je istoriju zlatnim slovima. Osvojio je ono što mu je nedostajalo i što je toliko strasno želio za sebe, ali i Srbiju.

Đokoviću je pobjeda nad Alkarazom omogućila da postane tek peti teniser koji je osvojio zlatni slem u karijeri - sva četiri grend slem turnira plus zlatna olimpijska medalja.

Meč je trajao dva sata i 52 minuta. Ovo je bio sedmi međusobni duel srpskog i španskog tenisera, a četvrti trijumf Đokovića, koji je po prvi put u karijeri osvojio zlatnu medalju na OI.

Ovim dostignućem mogu da se pohvale još samo Andre Agasi, Rafael Nadal, Serena Vilijams i Štefi Graf.

Sa 37 godina, Đoković je bio najstariji olimpijski šampion u tenisu u pojedinačnoj konkurenciji otkako se ovaj sport vratio u program Igara u Seulu 1988. godine.

Ovo je druga zlatna medalja za Srbiju na Igrama u Parizu. Srpski reprezentativci u streljaštvu Zorana Arunović i Damir Mikec osvojili su 30. jula zlatnu medalju u takmičenju miks parova u disciplini vazdušni pištolj 10 metara.