06/08/2024 |  14:27 ⇒ 16:45 | Autor: RTRS

Produžeci Australije i Srbije za polufinale OI

Košarkaši Srbije protiv Australije u Parizu igraju četvrtfinalni duel olimpijskog turnira.
Košarkaši Srbije (foto:  EPA-EFE/CAROLINE BREHMAN) -
Košarkaši Srbije (foto: EPA-EFE/CAROLINE BREHMAN)

Srbija - Australija - produžeci pet minuta

Igra se nastavlja produžecima.

Dinamična igra, dobre akcije sa obje strane. Јokić pogađa za dva poena, ali i vođstvo Srbije.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Srbija - Australija - 82:82 - četvrta četvrtina

Sa četiri vezana poena ekipa Australije vratila se u igru na početku četvrte četvrtine. Pešić je odmah naravno reagovao.

Sjajan je Micić u četvrtoj četvrtini. Šutem za tri poena Gidija, rezultat se izjednačio peti put. Tri od tri za Micića sa linije slobodnog bacanja. Trideset sedkundi do kraja Srbija vodi sa jedan razlike. Na deset sekundi do kraja, Micić ima dva slobodna bacanja. Izjednačio je Mils sa polu distance za dva poena.

Srbija - Australija 67:65 - treća četvrtina

Odlično su "orlovi" započeli treću četvrtinu, smanjivši razliku u petoj minuti četvrtine na samo jedan razlike.

Nekoliko izgubljenih lopti "kengura", košarkaši Srbije su odlično iskoristili. U trećoj minuti četvrtine, košarkaši Srbije su poveli jedan razlike.

Srbija je nadoknadila 20 poena zaostatka. U drugom poluvremenu igra Australije, zaista je bila loša.

Srbija - Australija 42:54 - druga četvrtina

Malo bolja četvrtina za Srbiju, ali i dalje prednost imaju "kenguri". Izabranici Svetislava Pešića uspijeli su da se konsoliduju i smanje zaostatak.

U postavi Australije najefikasniji je Mils, dok se u reprezentaciji Srbije u drugoj četvrtini ističe Gudurić, koji je preuzeo inicijativu na sebe, te dao 9 poena. Dosta izgubljenih lopti i sa jedne i druge strane.

Srbija - Australija 17:31 - prva četvrtina

Veoma loša četvrtina Srbije. Odbrane kao da nije bilo, pa su "kenguri" lako došli do dvocifrene prednosti u prvih 10 minuta igre.

Dobar početak Srbije za 4:0, ali Australija brzo dolazi do svoje igre, lakim kontrama dolazi do 8:12, i selektor Svetislav Pešić bio je primoran da traži minutu odmora.

Srbija i Australija su do sada odigrale pet međusobnih mečeva, a "kenguri" su trijumfovali tri puta.

Ako se ne računaju prijateljski mečevi, onda je skor naklonjeniji Srbiji - 2:1.

Prvi duel odigran je na Svjetskom prvenstvu 2010, a Srbija je trijumfovala 94:79, godinu dana kasnije uslijedio je prijateljski u kojem su bolji bili Australijanci 78:69.

Na Olimpijskim igrama u Rio de Žaneiru odigrana su dva duela, u grupi i u polufinalu.

U grupi je Australija slavila 95:80, a onda se u polufinalu obistinilo pravilo da se jedna ekipa na istom turniru ne može pobijediti dva puta, pa je Srbija upisala trijumf 87:61 i plasirala se u finale gdje je poražena od Sjedinjenih Država 96:66.

Pripremni meč u Abu Dabiju 16. jula pripao je Gurdžijanovoj selekciji 84:73.

Već je poznat i jedan polufinalista, to je selekcija Njemačke. Aktuleni svjetski šampion porazio je Grčku (76:63). Pored duela Srbija - Australija, na programu su još mečevi Francuska - Kanada (18.00), te SAD - Brazil (21.30).