06/08/2024 |  16:43 ⇒ 17:45 | Autor: RTRS

Srbija u polufinalu Olimpijskih igara! (FOTO/VIDEO)

Nakon dinamične igre i produžetaka od pet minuta selekcija Srbije nalazi se u polufinalu Olimpijskih igara!
Košarkaši Srbije (Foto: EPA-EFE/CAROLINE BREHMAN) -
Košarkaši Srbije (Foto: EPA-EFE/CAROLINE BREHMAN)

Nakon velikog preokreta i fantastične igre, Srbija je pobijedila rezultatom 95:90 u polufinalu.

Australija je mnogo bolje otvorila utakmicu i poslije 10 minuta, predvođena tandemom Peti Milsa (12 poena) - DŽoš Godi (osam) imala je velikih plus 14 - 31:17. Početkom druge dionice Australija je imala rekordnih plus 24 - 44:20.

Srbija je predvođena kapitenom Bogdanom Bogdanovićem velikom serijom u trećoj četvrtini povela u 25. minutu (61:60), a u posljednjih 10 minuta ušlo se sa 67:65 za "orlove". Povela je Srbija 73:67, ali je Australija uzvratila mini serijom 5:0. U posljednja tri minuta ušlo se rezultatom 78:78.

Vasilije Micić je devet sekundi prije kraja dao jedno od dva slobodna bacanja za 82:80 za Srbiju, dok je sa druge strane uzvratio Mils pogodivši dvije sekunde prije kraja za izjednačenje 82:82.

Srbija je mini serijom Nikole Јokića 25 sekundi prije kraja produžetka povela 93:90. Australija zatim nije iskoristila napad, a Bogdanović je dao oba bacanja za konačnih - 95:90.

Kod Srbije je najefikasniji bio Nikola Јokić sa 21 poenom, uz 14 skokova i osam asistencija.

Bogdan Bogdanović je dao 17 poena, Vasilije Micić 14, Marko Gudurić i Ognjen Dobrić po 11, a Aleksa Avramović 10.

Mils je predvodio Australiju sa 26 poena, Gidi je dao 22, a DŽek Mekvej 13.

Srbija je meč odigrala bez prehlađenog Nikole Јovića.