06/08/2024 |  22:16 ⇒ 22:17 | Autor: TANЈUG

Gabrijela Tomas osvojila zlato u trci na 200 metara

Američka atletičarka Gabrijel Tomas osvojila je večeras zlatnu medalju u trci na 200 metara na Olimpijskim igrama u Parizu.
Gabriela Tomas (foto: EPA-EFE/RONALD WITTEK) -
Gabriela Tomas (foto: EPA-EFE/RONALD WITTEK)

Tomas je 200 metara istrčala za 21,83 sekunde. Srebro je pripalo DŽulijen Alfred iz Santa Lucije (22.08), dok je bronzu osvojila još jedna Amerikanka Britani Braun (22.20).

Grčki atletičar Miltijadis Tentoglu odbranio je zlatnu medalju u skoku udalj. Tentoglu je do pobjede stigao skokom od 8,48 metara.

Јamajčanin Vejn Pinok osvojio je srebro skokom od 8,36 metara, a bronzana medalja pripala je Italijanu Matiji Furlaniju, koji je skočio 8,34 metara.

Atletičarka Bahreina Vinfred Јavi pobedila je u finalu trke na 3.000 metara stiplčez.

Јavi je pobijedila novim olimpijskim rekordom od 8:52,76 minuta. Srebro je pripalo Perut Čemutaj iz Ugande (8:53,34), dok je Kenijka Fejt Čerotič osvojila bronzu (8:55,15).