08/08/2024 |  19:52 ⇒ 21:05 | Autor: TANЈUG

Košarkaši Francuske prvi finalisti OI, protivnik Srbija ili SAD (FOTO/VIDEO)

Muška košarkaška reprezentacija Francuske plasirala se u finale na Olimpijskim igrama u Parizu, pošto je danas u polufinalu pobijedila selekciju Njemačke rezultatom 73:69.
Košarkaši Francuske (Foto: EPA-EFE/YOAN VALAT) -
Košarkaši Francuske (Foto: EPA-EFE/YOAN VALAT)

Najefikasniji u reprezentaciji Francuske bio je Geršon Јabusele sa 17 poena, dok je Isaija Kordinije postigao 16. U selekciji Njemačke najbolji je bio Denis Šruder sa 18 poena.

Reprezentacija Njemačke je bolje počela utakmicu, na kraju prve četvrtine je vodila 25:18. Francuska je do kraja poluvremena uspjela da poravna rezultat na 33:33.

Francuska prvi put na meču dolazi do vođstva početkom treće četvrtine, u kojoj je na kraju imala prednost 56:50.

U četvrtoj četvrtini, Francuska dolazi do prednosti od 13 razlike 66:53. Njemačka je uspjela da se vrati u meč i smanji na konačnih četiri poena razlike.

Francuska će u finalu igrati protiv pobjednika drugog polufinala između Srbije i SAD, koje se igra večeras od 21 čas.