08/08/2024 |  20:57 ⇒ 21:20 | Autor: RTRS

Borac poražen na Farskim Ostrvima; U Banjaluci traži prolaz dalje (FOTO/VIDEO)

Fudbaleri banjalučkog Borca poraženi su u Toršavnu rezultatom 2:1 (2:1) od ekipe Klaksvika u okviru prvog meča trećeg pretkola Lige Evrope.
FK Borac Banjaluka - Foto: Ustupljena fotografija
FK Borac BanjalukaFoto: Ustupljena fotografija

Klaksvik je poveo u desetom minutu utakmice, a strijelac je bio Kletskard.

Borac je od 33. minuta igrao sa deset igrača jer je direktan crveni karton dobio Kolumbijac Erera.

Tri minuta kasnije Farani vraćaju prednost golom Odemarksbakena i tako stižu do pobjede.

Pobjednik ovog dvomeča će u plej-ofu Lige Evrope igrati protiv poraženog iz dvomeča danskog Mitjilanda i mađarskog Ferencvaroša.

Poraženi će u plej-ofu Lige konferencija na pobjednika duela finskog Helsinkija i Dečića iz Crne Gore.

Revanš susret između Borca i Klaksvika na programu je za sedam dana na Gradskom stadionu u Banjaluci.

Tok meča:

90. minut - Igraće se još šest minuta sudijske nadoknade.

88. minut - Napravljena je nova izmjena kod Klaksvika. Odemarksbaken će izaći, a ući će Petersen.

82. minut - Žižović pravi još jednu promjenu. Kulašin je iza

79. minut - Žuti karton za Šiškovskog. Borac se odlično brani, ne uspijeva Klaksvik da dođe do zrele prilike u drugom poluvremenu.

77. minut - Dvostruka izmjena u Klaksviku. Izašli su Јensen i Hanson, a ušli Pavlović i Viliams.

68. minut - Trener Borca Žižović pravi dvostruku izmjenu. Pihler i Čavić su ušli u igru umjesto Skorupa i Srečkovića.

65. minut - Dosta se grublje igra u nastavku susreta, sada je javnu opomenu dobio Јensen.

60. minut - Znatno lošije drugo poluvrijeme u kojem Klaksvik ima inicijativu, ali jalov napad protiv dobre odbrane Banjalučana.

56. minut - Žuti karton za Lukića koji je bio nezadovoljan sudijskom odlukom.

51. minut - Klaksvik pokazuje na početku drugog poluvremena veliku želju da pokuša iskoristiti igrača više i dođe do trećeg pogotka.

49. minut - Prvi žuti karton za Klaksvik, a dobio ga je Јambere.

46. minut - Počelo je drugo poluvrijeme.

45 + 3 minut - Kraj prvog poluvremena na Farskim Ostrvima. Klaksvik vodi 2:1 protiv Borca.

42. minut - Velika prilika za Borac. Nakon slobodnog udarca s lijeve strane, nastala je velika gužva u šesnaestercu.

Na kraju je Grahovac šutirao, ali je pogodio prečku pa je ostalo 2:1 za domaće.

37. minut - Oba trenera su napravili izmjene. Kod Borca je izašao Savić, a ušao Vukčević, dok je kod Klaksvika ušao Peterson umjesto Vatnsdala.

36. minut - Klaksvik ponovo vodi, a strijelac je Odemarksbakena.

35. minut - Crveni karton za Hereru. Sudija Berka nije imao dilemu nakon što je pogledao snimak VAR-a.

Grub start nije ostao nekažnjen i Borac će igrati sa igračem manje.

30. minut - Borac je izjednačio nakon bizarnog autogola.

Lukić je pobjegao odbrani Klaksvika, a onda je zaobišao i golmana. Potom je odigrao povratnu loptu, a nakon što se ona odbila od dva domaća igrača, na kraju je udarila u golmana Јensena i završila u golu.

27. minut - Borac je još uvijek bez šuta prema golu Klaksvika, dok su domaći imali pet pokušaja.

20. minut - Prvi put su Banjalučani zaprijetili preko Lukića, ali daleko od ozbiljne situacije pred golom domaćina.

17. minut - Igra na večerašnjem susretu se malo primila nakon furioznog početka Farana, a još uvijek ništa nismo vidjeli u ofanzivi od Borca.

10. minut - Klaksvik vodi 1:0, a strijelac je Kletskard! Farani su uspjeli krunisati sjajan početak i smušenost u ekipi Borca koja se najbolje oslikala u katastrofalnoj grešci iskusnog Kvržića koji je loše glavom vratio golmanu, a uporni Kletskard je to iskoristio i doveo domaći tim u vođstvo.

5. minut - Nova velika šansa za Farane. Nakon ubačenog kornera ponovo je upućen dobar udarac ka golu Borca, ali je Šiškovski ponovo briljantno intervenisao i sačuvao svoju mrežu. Ovaj put je šutirao Danielsen.

4. minut - Nevjerovatna prilika za Klaksvik. Odlično su krenuli domaći i već u četvrtoj minuti imali veliku priliku.

Nakon ubacivanja s lijeve strane, Frederiksberg je šutirao, ali je Šiškovski odbranio i uz pomoć stative spasio Borac.

1. minut - Počela je utakmica na Farskim Ostrvima.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Borac je do trećeg pretkola Lige Evrope došao nakon nastupa u kvalifikacijama za Ligu šampiona.

Prvo su prošli albansku Egnatiju u prvom pretkolu, a porazom od PAOK-a u drugom automatski su prebačeni u treće pretkolo Lige Evrope.

Trener Borca Mladen Žižović se odlučio za formaciju 4-2-3-1.

FK Borac (Foto: instagram.com/stories/fkboracbanjaluka)

U prvom sastavu su: Šiškovski, Herera, Karolina, Meijers, Kvržić, Skorup, Grahovac, Srečković, Savić, Kulašin i Lukić.

Za Klaskvik će početi: Јensen, Berntson, Јambere, Vatnsdal, Da Silva, Hanson, DŽonsen, Danielse, Odemarksbaken, Kletskard i Frederiksberg.

Glavni sudija večerašnjeg duela je Ondrej Berka iz Češke.