09/08/2024 |  14:16 ⇒ 15:47 | Autor: RTRS

Čelična odbrana i odlični napadi donijeli prednost Srbiji protiv Amerike

Vaterpolo reprezentacija Srbije igra polufinale Olimpijskih igara protiv selekcije Sjedinjenih Američkih Država.
Vaterpolo Srbija (Foto: TANJUG/ STRAHINJA AĆIMOVIĆ) -
Vaterpolo Srbija (Foto: TANJUG/ STRAHINJA AĆIMOVIĆ)

Srbija - SAD 10:6. Pliva Srbija ka finalu, trećem uzastopnom, Nikola Јakšić nosi tim. Srbija je postigla 10. gol.

Srbija - SAD 9:6. Sjajna igra "Delfina" krunisana je vođstvom od tri gola razlike. Gol je postigao Nikola Dedović. Poslije gužve ispred gola, uspio je da se izdigne i pošalje loptu u mrežu Amerikanaca.

Srbija - SAD 8:6. Aleks Bouen je iskoristio odličnu priliku i postigao gol.

Srbija - SAD 8:5. Sigurna relizacija Srbije, Mandićevo dodavanje za Nemanju Vica koji se pored trojice Amerikanaca sjajno rotirao i lucidno uputio udarac ka golu rivala.

Srbija - SAD 7:4. "Orlovi" idu naprijed, Srbija igra sjajno. Opet Dedović, oklijevao je, varao rivale i na kraju postigao treći pogodak na meču.

Počela je treća četvrtina... Strahinja Rašović je osvojio sprint.

Završeno je prvo poluvrijeme između Srbije i SAD-a. Na poluvremenu "Delfini" vode 6:4.

Srbija vodi - 6:4

Prvo vođstvo Srbije. Gol je postigao Ranđelović.

Druga četvrtina -2:2

Srbija i s igračem više bolja od Amerike. Sjajna postavka "delfina" u defanzivi.

Počela druga četvrtina - 2:2

Prvi do lopte je opet stigao Irving.

Kraj prve četvrtine - 2:2

Ujednačena prva četvrtina, rezultatski, ali i igrački. Srbija je počela veoma agresivno u odbrani, što ju je koštalo isključenjima, međutim, napadi su bili odlični i inicijalno vođstvo rivala je brzo anulirano.

Na golu Sjedinjenih Država je sjajan Adrijan Vajnberg, ulio je samopouzdanje ekipi.

Odličan gol Srbije - 2:2

Izjednačenje srpskih vaterpolista. Ranđelović je odličnim udarcem sa distance savladao golmana Sjedinjenih Država.

SAD ponovo vode - 1:2

Amerikanci su iskoristili dva igrača više i opet su u vođstvu. Rajder Dod je postigao gol.

Srbija izjednačila - 1:1

Gol je postigao Nikola Јakšić. Iskorišten je igrač više.

Vode Amerikanci - 0:1

Vode Amerikanci, iskoristili su igrača više i poveli sa 0:1.

Počeo je polufinalni meč

Prvi napad će imati Amerikanci, što im je obezbedio Maks Irving.

Grk i Italijan dijele pravdu

Јorgos Stavridis iz Grčke i Rafaele Kolombo iz Italije dijeliće pravdu na utakmici.

Amerikanci prvi put u polufinalu poslije 2008. godine

Amerikanci su prvi put došli do polufinala od 2008. i OI u Pekingu.

Tada je Srbija u polufinalu neočekivano poražena od Amerike 10:7. Kasnije je Mađarska osvojila zlatnu medalju, a Srbija stigla do bronze poslije trijumfa nad Crnom Gorom.

Od Igara u Tokiju 2021. godine, Srbija je tri puta na svjetskim prvenstvima igrala sa Amerikancima. Zabilježene su tri pobjede.

Srbija ide ka svom cilju

Srbija je u potpunosti okrenuta ka novom rivalu, barem ako je suditi na osnovu izjava vaterpolista.

View this post on Instagram

A post shared by Olimpijski komitet Srbije (@oksrbije)

- Imaju odličan tim, vrhunske pojedince. Razmišljamo samo o našoj igri. Vjerujemo u sebe. Za ovo smo se spremali, siguran sam da ćemo dati sve da bi pobijedili i obezbijedili medalju - rekao je Strahinja Rašović.