11/08/2024 |  13:51 ⇒ 15:07 | Autor: RTRS

Vaterpolisti Srbije vode protiv Hrvatske i grabe ka zlatu

Vaterpolisti Srbije igraju finale na Olimpijskim igrama u Parizu protiv selekcije Hrvatske.
Vaterpolo Srbija (foto: TANJUG/ STRAHINJA AĆIMOVIĆ/) -
Vaterpolo Srbija (foto: TANJUG/ STRAHINJA AĆIMOVIĆ/)

Posljednja četvrtina, Srbija - Hrvatska 12:9. Veliki Nikola Dedović, koncentrisan i uvijek na visini zadatka.

Posljednja četvrtina, Srbija - Hrvatska 11:9. Krenuli su Hrvati brzo, Јosip Vrlić je iskoristio trenutak nepažnje.

Treća četvrtina, Srbija - Hrvatska 11:8.

Harkov je uzvratio, odličnim i preciznim udarcem je postigao osmi gol za Hrvatsku.

Mandićev projektil za Srbija-Hrvatska 11:7.

Dušan Mandić, vanserijski vaterpolista je postigao divan gol. Izronio je i uputio gotovo nebranjiv udarac u lijevi ugao gola Hrvatske

Treća četvrtina, Srbija - Hrvatska 10:7. Iskusni Јoković je pronašao prazan prostor i postigao pogodak.

Treća četvrtina, Srbija - Hrvatska 10:6.

Radomir Drašović je demonstrirao umijeće, lopta mu je ispala, ali je isplivao i potom zakucao loptu.

Hrabro igra Srbija, pametno i veoma organizovano.

Treća četvrtina, Srbija - Hrvatska 9:6.

Marinić Kragić je postigao gol sa lijevog krila, dobila je na dubini i stameni vaterpolita Hrvatske je postigao gol.

Treća četvrtina, Srbija - Hrvatska 9:5.

Faktor iznenađenja, Viktor Rašović je odlično koncipirao igru, napravio prostor i uputio udarac koji je završio u mreži rivala.

Završeno je prvo poluvrijeme finalnog meča Srbija - Hrvatska. "Delfini" boljom igrom na odmor odlaze rezultatom 8:5.

Druga četvrtina, Srbija - Hrvatska 8:5.

Odbojka u bazenu, sjajna akcija Srbije koju je realizovao Dedović. Dodavanja ispred gola Hrvatske, a potom i gol.

Druga četvrtina, Srbija - Hrvatska 7:5.

Marinić Kragić je solirao, uzeo je loptu i šutirao ka golu Filipovića, snažan šut je završio u mreži Srbije.

Druga četvrtina, Srbija - Hrvatska 7:4

Uz malo sreće Hrvati su poslije neuspjelog napada došli do lopte, tačnije došla je do Fatovića koji je bio neumoljiv.

Druga četvrtina, Srbija - Hrvatska 7:3.

Dva čovjeka više je imala Srbija i bez žurbe je realizovala ovaj napad.

Strahinja Rašović je odličnim udarcem s lijeve strane postigao gol. Igra Srbija, igra za medalju.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Sastav selektora Srbije, Uroša Stevanovića čine Radoslav Filipović, Vladimir Mišović, Dušan Mandić, Viktor Rašović, Nikola Dedović, Nikola Јakšić, Sava Ranđelović, Radomir Drašović, Petar Јakšić, Strahinja Rašović, Miloš Ćuk, Nemanja Vico, Nemanja Ubović.

U sastavu reprezentacije Hrvatske, na čijem je čelu Ivica Tucak, su: Marko Bijač, Rino Burić, Loren Fatović, Luka Lončar, Maro Јoković, Luka Burić, Ante Vukićević, Marko Žuvela, Јerko Marinić Kragić, Јosip Vrlić, Matias Biljaka, Konstantin Harkov, Toni Popadić.

Boris Margeta iz Slovenije i Mikil Cvart iz Holandije dijeliće pravdu na ovoj utakmici.

Srbija i Hrvatska su na Olimpijskim igrama bili rivali tri puta. Dva puta u grupi, u Pekingu i Tokiju je slavila Hrvatska dok je najvažniji meč - finale Olimpijskih igara 2016. dobila Srbija.

Srbija je do sada osvojila dvije zlatne i dvije bronzane medalje, dok Hrvatska ima jedno zlato i dva srebra na Olimpijskim igrama.