13/08/2024 |  15:35 ⇒ 15:38 | Autor: sputniknews.com

Rubljov poslije najveće pobjede ispustio titulu (VIDEO)

Andrej Rubljov, ruski teniser, poražen je u finalu mastersa u Montrealu od Alekseja Popirina, australijskog tenisera ruskog porijekla, rezultatom 6:2, 6:4.
Aleksandar Rubljov (Foto: EPA-EFE/WILL OLIVER) -
Aleksandar Rubljov (Foto: EPA-EFE/WILL OLIVER)

Fantastičan turnir iza sebe ima Andrej Rubljov koji nije uspio da ga kruniše i titulom.

Daleko je ruski teniser bio od svog najboljeg izdanja u borbi za trofej jer je prethodno imao nekoliko teških mečeva, a u četvrtfinalu je pobijedio i Јanika Sinera, trenutno prvog tenisera svijeta.

U finalu se za sve pitao Popirin koji je napravio brejk odmah u prvom gemu. Imao je Rubljov priliku da uzvrati, ali nakon što je nije iskoristio protivnik je to kaznio novim brejkom.

Usljedila je nova propuštena šansa ruskog tenisera i bilo je jasno da će taj set pripasti igraču iz Australije.

Na identičan način počeo je i drugi set, ponovo je Andrej poklonio svoj servis gem, ali je ovoga puta uspio da uzvrati. Međutim nerešen rezultat nije dugo ostao na snazi jer je u sedmom gemu Popirin napravio novi brejk koji mu je potom doneo pobedu.

Bilo je ovo treće finale za Rubljova ove sezone u kojoj je osvojio dvije titule.

Imao je u dva navrata niz poraza, ali je odlično što je uvijek pronalazio put da izađe iz krize kao što je i ovoga puta bio slučaj.

Finale mastersa sigurno je dobra uvertira za predstojeći US Open.