15/08/2024 |  09:35 ⇒ 09:40 | Autor: B92

Medvedev neočekivano poražen u Sinsinatiju

Ruski teniser Danil Medvedev doživeo je šokantan poraz na Mastersu u Sinsinatiju.
Danil Medvedev (fto: EPA-EFE/JOHN G. MABANGLO) -
Danil Medvedev (fto: EPA-EFE/JOHN G. MABANGLO)

Medvedev je u Sinsinati došao kao jedan od glavnih favorita, a učešće je završio već u drugom kolu (u prvom bio slobodan).

Od njega je bolji bio Čeh Јirži Lehečka, koji se na ovom turniru vratio poslije više od tri mjeseca pauze, sa 2-0 u setovima poslije sat i 40 minuta borbe – 7:6(2), 6:4.

Propuštene šanse koštale su poraza Rusa u prvom setu, gdje je imao tri prilike za brejk, a protivnik nijednu.

U taj-brejku Lehečka je bio izuzetno siguran i rutinski je poveo sa 1-0.

U drugom dijelu igre ponovo Medvedev nije mogao da iskoristi nijednu brejk loptu, ovog puta dve vezane na 2:1.

Uskoro je uslijedio novi brejk Čeha, koji je na 5:3 propustio tri meč lopte na riternu, ali onda bez problema servisima završio meč.

U drugom kolu Sinsinatija, Lehečka igra protiv Frensisa Tijafoa, koji je izbacio bronzanog olimpijca Lorenca Muzetija sa 2-0 u setovima, 6:3, 6:2.

Od ostalih zanimljivosti DŽordan Tompson je sa 6:2, 6:4 eliminisao Sebastiana Baesa, pa će kao nagradu za to imati megdan sa prvim teniserom svijeta Јanikom Sinerom, koji je sa 2-0 izbacio domaćeg igrača Aleksa Mikelsena.

Iznenađenje u prvom kolu doživjela su još dva favorita. Šampion Montreala Aleksej Popirin je sa 7:5, 6:3, ispao od Gaela Monfisa, dok je Pablo Karenjo Busta sa 7:5, 6:1 kući poslao Sebastijana Kordu.