15/08/2024 |  20:31 ⇒ 23:42 | Autor: RTRS

Petnaest minuta od Borčeve istorije (FOTO)

Fudbaleri Borca na Gradskom stadionu u Banjaluci dočekuju ekipu Ki Klaksvik u okviru revanš susreta 3. pretkola Lige Evrope.
Utakmica Borac - Ki Klaksvik - Foto: ZIPAPHOTO/Borislav Zdrinja
Utakmica Borac - Ki KlaksvikFoto: ZIPAPHOTO/Borislav Zdrinja

113. minut - Nema nikakve igre, niti prilika. To je ono što odgovara Borcu.

Počeo je drugi produžetak.

Kraj prvog produžetka.

104. minut - Odličan trk Kulašina, ali je uspio izboriti samo korner.

98. minut - Klaksvik je sada preuzeo kontrolu igre, ali prilika nema. Bacili su sve karte u napad.

92. minut - Bart Majers pogađa glavom za vođstvo Borca rezultatom 3:1. Ovo je rezultat koji vodi Banjalučane u grupnu fazu.

91. minut - Počeo je prvi produžetak.

Kraj regularnog dijela, gledaćemo produžetke.

90. minut - Sedam minuta nadoknade.

87. minut - Borac napada u finišu i želi gol za plasman dalje. Ovaj rezultat vodi nas u produžetke.

82. minut - Stefan Savić fantastičnim golom vraća Borac u igru. Rezultat je 2:1.

Hasukić je petom ostavio povratnu loptu, a Savić divno pogađa udarcem van kaznenog prostora.

74. minut - Јensen ponovo pravi dvije sjajne odbrane. Prvo nakon udarca Savića s distance, a onda i nakon udarca Јovića iz peterca.

69. minut - Fantastična odbrane Јensena. Danac spašava prvo šut Karoline, a onda u nastavku napada i udarac Borca iz peterca.

65. minut - Borac silovito napada, ali nema velikih prilika. Očigledno će Banjalučani sve karte baciti u napad jer više nemaju šta čekati.

53. minut - VAR poništio pogodak Borca. Srećković je postigao drugi gol za Banjalučane, zastavica je ostala dole, ali je VAR procijenio da je bila ofsajd pozicija i nema vođstva.

50. minut - Farani su poravnali nakon kornera, a Deni Pavlović je strijelac za Klaksvik.

46. minut - Počelo je drugo poluvrijeme.

45 + 3. minut - Završeno je prvo poluvrijeme. Borac vodi 1:0 sjajnim pogotkom Srećkovića od 17. minuta.

45. minut - Sudija je donio odluku da se utakmica produži za još tri minuta.

43. minut - Grahovac u odličnoj prilici, ali je njegov udarac s vrha peterca skrenuo u korner.

38. minut - Gosti su sve opasniji. Ipak, Borac ima rezultat koji je priželjkivao prije početka utakmice.

31. minut - Velika šansa za Borac. Lukić je dočekao centaršut s desne strane i usamljen s vrha peterca glavom šutira pored gola Klaksvika.

30. minut - Pola časa igre je proteklo. Borac nakon primljenog gola orijentisan isključivo na defanzivu, dok je lopta u ovim trenucima u potpunosti kod gostiju sa Farskih Ostrva.

23. minut - Prva dobra šansa za goste. Berntson je pokušao glavom nakon kornera, ali je lopta otišla nekoliko metara od gola Borca.

17. minut - Borac vodi rezultatom 1:0, a veoma lijep gol nakon kornera pogađa Srećković.

Domaći tim je izveo kratki korner, a uigranu kombinaciju odličnim šutem završava krilni napadač banjalučkog kluba rezantnim udarcem u "malu" mrežu.

16. minut - Velika šansa za Borac. Јovo Lukić šutira s vrha šesnaesterca, ali izblokirano je u korner.

13. minut - Nema velikih šansi. Klaksvik se sada opustio i oslobodio pritiska Borca kojeg smo imali na startu.

8. minut - Čavić je najaktivniji igrač Borca na startu. Sada je pokušao s vrha šesnaesterca, ali lopta odlazi visoko preko gola Farana.

5. minut - Inicijativa Borca na startu ali bez šansi.

2. minut - Prva prijetnja po gol Farana bio je ubačaj Čavića, ali je golman Klaksvika uhvatio loptu koja je išla u okvir gola.

1. minut - Počeo je susret na Gradskom stadionu!Srećno Borcu!

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Puleni Mladena Žižovića su u prvom susretu ovog pretkola prije sedam dana u Toršavnu poraženi rezultatom 2:1.

U slučaju pobjede i plasmana u plej of Lige Evrope, Banjalučani će imati osiguran makar nastup u grupnoj fazi Lige Konferencija, što je najveći uspjeh ovog kluba ikada.

Utakmici na Gradskom stadionu u Banjaluci prisustvuje i predsjednik Republike Srpske Milorad Dodik.

Sastavni za večerašnji susret:

BORAC: Šiškoviski, Kvržić, Mejers, Karolina, Vučković, Grahovac, Skorup, Hrelja, Čavić, Srećković, Lukić. Trener: Mladen Žižović

KI KLAKSVIK: Јensen, Faero, Јambere, Bernson, Da Silva, Јensen, Hanson, Danielson,Frederiksberg, Kletskard, Odemarksbaken. Trener: Espen Haug.

Bugarin dijeli pravdu

Georgi Kabakov, biće glavni sudija utakmice, a pomoćni arbitri njegovi sunarodnici Martin Margaritov i Dijan Valkov.

U VAR sobi se nalaze Georgi Ginčev i Dragomir Draganov, svi iz Bugarske.