15/08/2024 |  22:04 | Autor: TANЈUG

Superliga: Zvezda bolja od Čukaričkog

Fudbaleri Crvene zvezde pobijedili su večeras ekipu Čukaričkog rezultatom 4:1, u meču petog kola Superlige Srbije.
FK Crvena zvezda - Foto: RTRS
FK Crvena zvezdaFoto: RTRS

Zvezda je povela u 15. minutu. Puma Rodrigez je uputio centaršut sa desne strane, Piter Olanjinka je glavom sproveo loptu u mrežu.

Olanjinka je dva minuta kasnije udarcem sa 16 metara duplirao Zvezdinu prednost.

Šampion Srbije je novu priliku imao u 28. minutu, ali je golman Čukaričkog Nikola Mirković odbranio udarac In Bom Hvana.

Fudbaler Čukaričkog Lazar Tufegdžić je u 34. minutu propustio šansu da postigne gol.

Vinisijus Melo je poslije prodora u 69. minutu smanjio na 2:1.

Zvezda je do trećeg pogotka na utakmici došla pošto je Sambou Sisoko u 77. minutu postigao autogol.

Konačan rezultat postavio je Luka Ilić golom u 89. minutu.

Poslije pet kola Superlige Srbije, Zvezda je prva na tabeli sa 13 bodova, dok je Čukarički na drugom mjestu sa deset.

Čukarički će u sljedećem kolu gostovati ekipi Mladosti iz Lučana, dok će se Zvezda sastati sa TSC-om.