Srpski jezik u školama u Glamoču nakon gotovo tri decenije
- Od formiranja nove Vlade Livanjskog kantona, u koju je ušao i SNSD, pored svih razgovora i aktivnosti, paralelno smo vodili pregovore i o konačnom uvođenju srpskog jezika i nacionalne grupe predmeta u Glamoču, što je načelnik Glamoča Nebojša Radivojša i smatrao prioritetnim pitanjem - rekao je Broćeta.
On je istakao da je suvišno govoriti o tome koliko su srpska djeca oštećena i koliku su nepravdu trpjela, jer, nažalost, do sada nije bilo razumijevanja, iako je to ustavna odredba.
- Nikad nije kasno da se dese prave stvari, jer je maternji jezik nešto najbitnije za jedan narod - istakao je Broćeta.
On je izrazio zahvalnost ministru pravosuđa i uprave Livanjskog kantona Aleksandru Rodiću koji je, koristeći svoju poziciju i ovlaštenja, stvarao dobar osnov za razumijevanje kantonalne Vlade i resornog ministarstva.
- Ovo je zaista veliki dan za naš narod u Glamoču i iskreno se nadam da će se dobra saradnja i obostrano razumijevanje i nastaviti, a sve s ciljem stvaranja boljih uslova za život kako ostala dva naroda, tako i povratnika srpske nacionalnosti - naglasio je Broćeta.
Ministar pravosuđa i uprave Vlade Livanjskog kantona Aleksandar Rodić rekao je Srni da je konstantnim nastojanjima i pregovorima, zajedno sa kolegama iz poslaničkog klupa SNSD-a, uspio naići na pruženu ruku hrvatske strane i konačno omogućiti srpskoj djeci u Glamoču ono što im pripada prema ustavu.
Vijest o uvođenju srpskog jezika u škole u Glamoču Srni je potvrdio i resorni ministar Ante Tadić.