01/09/2024 |  08:06 | Autor: SRNA

Angelina Topić osvojila zlato na Svjetskom prvenstvu u Peruu

Srpska atletičarka Angelina Topić osvojila je zlatnu medalju na juniorskom Svjetskom prvenstvu u Peruu u disciplini skok uvis.
Angelina Topić (Foto: EPA-EFE/ROBERT PERRY) -
Angelina Topić (Foto: EPA-EFE/ROBERT PERRY)

Angelina je bila bez konkurencije u borbi za zlato i jedina preskočila letvicu postavljenu na 1,91 metar.

Topićeva je sada objedinila titule evropske i svjetske prvakinje do 20 godina, prenio je RTS.

Prethodno je već nosila epitet najbolje evropske skakačice uvis u kategoriji do 18 godina.

Nastup Angeline Topić u Limi bio je neizvjestan zbog nedavne povrede koju je doživjela u kvalifikacijama na Olimpijskim igrama u Parizu, ali za nepune četiri nedjelje uspjela je da oporavi skočni zgob.

Srebrnu medalju osvojila je Izabel Luison iz Australije, a bronzanu Karmen Brus iz Estonije.

U Peruu je od 27. do 31. avgusta trajalo Svjetsko prvenstvo za atletičare do 20 godina, a reprezentaciju Srbije predstavljalo je 13 juniorki i četiri juniora.