02/09/2024 |  22:53 | Autor: RTRS

Borac lako sa GOŠK-om za drugu pobjedu u prvenstvu (FOTO)

Fudbaleri Borca savladali su ubjedljivo GOŠK (3:0) u meču petog kola Premijer lige BiH.
Srđan Grahovac (Foto: FK Borac) -
Srđan Grahovac (Foto: FK Borac)

Banjalučani su pitanje pobjednika riješili početkom drugog dijela igre kada su u razmaku od 90 sekundi dva puta pogodili mrežu Vasilja. Prvi je postigao Dino Skorup u 54. minutu, a već u 56. minutu kapiten Srđan Grahovac udvostručio je prednost "crveno-plavih", a kod oba gola asistirao je Nikola Srećković.

Na 3:0 povisio je Kulašin u 72. minutu, nakon odlične akcije Borca, uz asistenciju Marčetića koji je nesebično uposlio strijelca pogotka.

FK Borac (foto: instagram.com/fkboracbanjaluka)

Borac je na 100 odstotonom učinku iz dvije utakmice ima dvije pobjede i šest bodova, trenutno su šesti, ali sa tri utakmice manje od nekih ekipa. S druge strane sastav iz Gabele drži začelje tabele bez i jednog boda iz pet odigranih mečeva.

Sutra je na rasporedu posljednja utakmica ovog kola, a u hercegovačkom derbiju sastaju se Zrinjski i Posušje (21.00 čas).