04/09/2024 |  16:37 ⇒ 17:09 | Autor: TANЈUG

Parastrijelac Dragan Ristić donio Srbiji prvo zlato u Parizu

Srpski reprezentativac u parastreljaštvu Dragan Ristić osvojio je zlatnu medalju na Paraolimpijskim igrama u disciplini R9, miks, 50 metara, MK puška, ležeći stav, klasa SH2.
Zlatna medalja (foto: EPA/TERESA SUAREZ) -
Zlatna medalja (foto: EPA/TERESA SUAREZ)

Ristić je danas u finalu POI u Šateruu pogodio 250,2 kruga, što je samo 2,5 kruga manje od paraolimpijskog rekorda, koji je Ristić postavio prije tri godine na POI u Tokiju.

Srpski parastrijelac je do finala stigao pošto je ranije danas osvojio osmo mjesto u kvalifikacijama.

Drugo mjesto u finalu osvojio je Vladimer Čintčarauli iz Gruzije (248,2), dok je treći bio Britanac Tim DŽeferi (227,8).

Ovo je prva zlatna medalja za Srbiju na POI u Parizu. Srbija je na POI do sada ukupno osvojila pet medalja.

Srpska parastonoteniserka Borislava Perić-Ranković obezbijedila je ranije danas medalju, pošto je izborila plasman u polufinale u klasi WS4 u singl konkurenciji.

Perić-Ranković će se 7. septembra u polufinalu sastati sa Kineskinjom Јing Žou.

Perić-Ranković je prije nekoliko dana u paru sa Nadom Matić osvojila srebro u ženskom dublu.

Srpski parastonoteniser Mitar Palikuća osvojio je bronzu u klasi MS5 u singl konkurenciji, dok je paraatletičar Nebojša Đurić stigao do srebrnog odličja u bacanju kugle na Igrama u Parizu.

Dragan Ristić je prije tri dana osvojio peto mjesto u finalu POI u disciplini R5 (klasa SH2), vazdušna puška, deset metara, ležeći stav, miks.