08/09/2024 |  08:19 ⇒ 09:22 | Autor: TANЈUG

Bjeloruska teniserka Arina Sabalenka osvojila US open

Bjeloruska teniserka Arina Sabalenka osvojila je pehar na US openu, pošto je u finalu savladala Amerikanku DŽesiku Pegulu sa 2:0 (7:5, 7:5).
Arina Sabalenko (Foto: EPA-EFE/BRIAN HIRSCHFELD) -
Arina Sabalenko (Foto: EPA-EFE/BRIAN HIRSCHFELD)

Meč je trajao 114 minuta, a Bjeloruskinja je uspjela da uzme trofej samo godinu dana nakon poraza u finalu od Koko Gof.

Sabalenki je poslije dva Australijan opena (2023. i 2024.) ovo treći Gren slem pehar u karijeri.

U prvom setu Pegula je prva stigla do brejka i povela 2:1. Nanizala je Sabalenka zatim četiri gema i povela 5:2. Na svoj servis kod vođstva 5:3 Bjeloruskinja nije stigla do set lopte, pa je Pegula napravila brejk i zatim izjednačila na 5:5.

Kod vođstva 6:5 Sabalenka ne koristi četiri set lopte, ali petu pretvara u vođstvo 1:0.

Već na startu drugog seta Sabalenka pravi brejk i stiže do 3:0. Amerikanka se međutim nije predala, vezala je pet gemova, stigla do 5:3 i stala. Bjeloruskinja je uzvratila sa četiri gema u nizu i osvojila titulu. Pobjednici je pripao ček na 3,6 miliona dolara, a poraženoj upola manje.