09/09/2024 |  07:14 ⇒ 07:15 | Autor: TANЈUG

Siner prvi put u karijeri osvojio US open

Italijanski teniser Јanik Siner osvojio je prvi put u karijeri Јu Es open pošto je u finalu savladao Amerikanca Tejlora Frica rezultatom 3:0 (6:3, 6:4, 7:5) za dva sata i 17 minuta.
Јanik Siner (Foto: EPA-EFE/BRIAN HIRSCHFELD) -
Јanik Siner (Foto: EPA-EFE/BRIAN HIRSCHFELD)

Sineru (23) je ovo drugi grend slem pehar u karijeri, prvi je osvojio početkom godine kad je slavio na Australijan openu.

U prvom setu su u ranoj fazi oba tenisera napravila po brejk, ali je zatim Italijan još dva puta oduzeo servis Sineru i tako poveo 1:0.

U drugom setu nije bilo brejka do vođstva Sinera 5:4, a onda je Italijan oduzeo servis Amerikancu i poveo 2:0.

Fric je u trećem setu prvi napravio brejk i poveo 4:3, zatim servirao za set kod 5:3, ali je Italijan nanizao četiri gema i tako stigao do pobede.

Sineru je kao pobjedniku US opena pripalo 3,6 miliona dolara, Fricu upola manje.