10/09/2024 |  21:32 | Autor: TANЈUG

Mlada fudbalska reprezentacija Srbije pobijedila Azerbejdžan

Mlada fudbalska reprezentacija Srbije pobijedila je kao gost Azerbejdžan rezultatom 2:0 u meču devetog kola grupe F kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2025. godine.
Fudbal   (Ilustracija: RTRS) -
Fudbal (Ilustracija: RTRS)

Srbija je u Bakuu povela u 26. minutu. Јovan Šljivić je centrirao iz slobodnog udarca, a Vukašin Đurđević je bio strijelac. Izabranici Ljubinka Drulovića prednost su duplirali u 40. minutu. Nikola Miličić je bio asistent, a Јovan Mijatović strijelac.

Azerbejdžan je već na startu drugog poluvremena mogao da smanji, ali poslije penala koji je skrivio Lazar Konstantinov napadač domaće ekipe Nariman Akundzade nije iskoistio jedanaesterac.

Srbija je i prije ovog meča izgubila sve šanse da se domogne plasmana na Evropsko prvenstvo. Sa nova tri boda ima 13 i nalazi se na trećem mjestu, iza Ukrajine i Engleske.

U posljednjem kolu grupe F Srbija će 15. oktobra ugostiti Ukrajinu.