26/09/2024 |  18:03 ⇒ 18:04 | Autor: sputniknews.com

Kecmanović poražen od Grikspora

Mogao je lako srpski teniser Miomir Kecmanović da zakaže susret sa Karlosom Alkarasom u Pekingu, ali do tog sudara neće doći.
Miomir Kecmnović (Foto: EPA-EFE/ANDREJ CUKIC) -
Miomir Kecmnović (Foto: EPA-EFE/ANDREJ CUKIC)

Iako je imao prednost, Miomir je na kraju poražen od Talona Grikspora sa 6:7, 6:4, 6:3.

To znači da će Holanđanin u drugom kolu igrati protiv pobjednika duela Karlos Alkaras - Mpeši Perikar, a naravno veće su šanse da to bude Španac.

Držao je Srbin dobar rezultat dugo, vodio je sa 1:0 u setovima i imao 4:4 u drugom setu, a onda je sve krenulo nizbrdo.

U punoj brzini Kecmanović je povukao kočnicu i tu je bio kraj. Nije uspio da se oporavi do kraja meča.

Meč je trajao dva sata i 14 minuta. Grikspor je 39. teniser svijeta, dok se Kecmanović nalazi na 55. mjestu ATP liste. Ovo je bio trći međusobni duel holanskog i srpskog tenisera, a drugi trijumf Grikspora.

Holandski teniser će u drugom kolu igrati protiv pobjednika meča između Španca Karlosa Alkarasa i Đovanija Mpešija Perikara iz Francuske.

Nagradni fond turnira u Pekingu iznosi 3.720.165 dolara.