28/09/2024 |  20:06 ⇒ 20:06 | Autor: TANЈUG

Košarkaši Crvene zvezde ubjedljivo pobijedili Mornar u drugom kolu ABA lige

Košarkaši Crvene zvezde ubjedljivo su pobedili Mornar rezultatom 91:72 u meču drugog kola ABA lige.
KK Crvena zvezda (FOTO: KK Crvena zvezda) -
KK Crvena zvezda (FOTO: KK Crvena zvezda)

Najefikasniji u redovima pobjednika bio je Rokas Gedraitis sa 19 poena, Majk Daum je dao 18, a Luka Mitrović 10. Ajzeja Kenan je dao devet, a Nemanja Nedović i Kodi Miler-Mekintajer dali su po osam poena.

Kod Mornara je najefikasniji bio Branden DŽenkins sa 27 poena, DŽamari Smit je dao 14, a po 10 Lovro Buljević i DŽejden Bediako.

Zvezda je pred 6.584 navijača u Areni poslije prve deonice imala plus osam (22:14), ali je na poluvrijeme otišla sa samo plus četiri (45:41).

U trećoj dionici Zvezda je dodala gas i pred posljednjih 10 minuta vodila je 67:58. Domaćin je u posljednjih 10 minuta nastavio da povećava prednost i na kraju stigla do ubedljive pobede.

Branilac trofeja u ABA ligi sad ima pobjedu i poraz, dok je Mornar sezonu otvorio sa dva neuspjeha.

U trećem kolu Zvezda sljedeće nedjelje gostuje Splitu, ali će pre toga u petak gostovati Parizu u meču prvog kola Evrolige. Mornar u trećem kolu ABA lige dočekuje Cedevita Olimpiju.