03/10/2024 |  20:35 ⇒ 22:55 | Autor: RTRS

Radost u Banjaluci - Borac izjednačio protiv Panatinaikosa! (FOTO/VIDEO)

Fudbaleri Borca na Gradskom stadionu u Banjaluci igraju meč prvog kola Lige konferencija protiv grčkog Panatinaikosa.
Borac i Panatinaikos - Foto: RTRS
Borac i PanatinaikosFoto: RTRS

90 + 4. minut - Završen je susret na Gradskom stadionu u Banjaluci. Odlični Borac 1 - Panatinaikos 1.

85. minut - Mladenović u velikoj šansi za Panatinaikos, ali brani Šiškovski i lopta odlazi u korner.

72. minut - Stativa iz voleja Tetea. Zamalo da gosti dođu u novo vođstvo.

68. minut - Velika šansa za Panatinaikos, ali Šiškovski hvata "živu loptu" iz nogu gostujućeg napadača Šporara.

62. minut - Veliki promašaj Šporara. S tačke penala šutirao je pored gola, kada je već golman Borca bio matiran.

58. minut - Borac igra sjajno u ovom dijelu susreta i mnogo je bolji rival na terenu.

52. minut - Zamalo potpuni preokret. Čudesna odbrana Dragovskog nakon voleja Herere.

49. minut - GOOOOOOOOOL! Borac je izjednačio preko Despotovića. Napadač Borca je sjajno pogodio glavom nakon ubačaja Herere iz slobodnog udarca.

46. minut - Počelo je drugo poluvrijeme.

45 + 1. minut - Završeno je prvo poluvrijeme utakmice Borac - Panatinaikos na Gradskom stadionu u Banjaluci. Rezultat je 0:1.

43. minut - Velika šansa za Panatinaikos! Tri puta su gosti šutirali unutar desetak sekundi iz jednog kornera i gužve, a najbolju šansu odbranio je Šiškovski.

37. minut - Gledamo mirniji dio igre. Gostujuća ekipa kontroliše posjed lopte.

31. minut - Borac igra mnogo bolje i angažovanije nakon primljenog gola i nekoliko puta zaprijetio je Grcima.

26. minut - Zamalo evrogol Despotovića. Šutirao je s tridesetak metara iz slobodnog udarca, golman Dragovski je bio matiran, ali lopta odlazi nekoliko milimetara od stative.

21. minut - Bilo je opasno pred golom Panatinaikosa. Kulašin je dobio loptu na desnu stranu, ali je loše šutirao iz dobre pozicije preko gola.

19. minut - Savić pokušava s distance, ali bez problema za golmana Panatinaikosa.

18. minut - Mirniji period igre nakon vodećeg gola gostiju. Igra se na sredini terena.

11. minut - Bakasetas pogađa za vođstvo Panatinaikosa iz prve šanse za goste na utakmici.

Uhvatio je odličan volej na vrhu šesnaesterca nakon ubačaja Mladenovića s lijeve strane.

6. minut - Borac je prvi zaprijetio na startu. Srećković je šutirao s vrha šesnaesterca, ali Dragovski hvata loptu.

1. minut - Počeo je meč na Gradskom stadionu u Banjaluci.

20:55 - Igrači predvođeni sudijom iz Azerbejdžana izlaze na teren i utakmica će uskoro početi.

20:25 - Fudbaleri Borca i Panatinaikosa zagrijavaju se prije početka utakmice.

20:00 - Poznati su sastavi ekipa

BORAC: Šiškovski, Vukčević, Majers, Karolina, Erera, Ogrinec, Skorup, Kulašin, Savić, Srećković, Despotović. Trener: Mladen Žižović

PANATINAIKOS: Dragovski, Mladenović, Šenkeveld, Ingason, Katsiras, Maksimović, Čerin, Đuričić, Bakasetas, Pelistri, Šporar. Trener: Dijego Alonso

Glavni sudija utakmice je Elčin Masijev iz Azerbejdžana, mladi arbitar rođen 1991. godine.

Podršku igračima Borca pružio je i predsjednik Republike Srpske Milorad Dodik.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Borac je ove sezone kao šampion BiH u evropski pohod krenuo od prvog kola kvalifikacija za Ligu šampiona protiv albanske Egnatije, koju je eliminisao nakon boljeg izvođenja penala.

Potom su crveno-plavi u drugom kolu ispali od solunskog PAOK-a, da bi prešli u narednu rundu kvalifikacija za Ligu Evrope.

Tamo su uspjeli da savladaju Klaksvik sa Farskih Ostrva, čime su osigurali plasman u Ligu konferencija

U baražu za Ligu Evrope, ekipa Mladena Žižovića je eliminisana od mađarskog Ferencvaraša, nakon izvođenja jedanaesteraca.