07/10/2024 |  17:52 | Autor: sputniknews.com

Đoković konačno saznao protivnika u Šangaju

Najbolji srpski teniser Novak Đoković igraće u trećem kolu mastersa u Šangaju protiv mladog Italijana Flavija Kobolija, koji je u drugoj rundi pobijedio veterana Stana Vavrinku sa 2:1 u setovima (6:7(6:8), 7:6(7:4), 6:3).
Novak Đoković (foto: EPA-EFE/ALEX PLAVEVSKI - ilustracija) -
Novak Đoković (foto: EPA-EFE/ALEX PLAVEVSKI - ilustracija)

Italijanski teniser Flavio Koboli plasirao se u treće kolo Maters turnira u Šangaju, pošto je u drugom kolu pobijedio Švajcarca Stena Vavrinku rezultatom 6:7 (6:8), 7:6 (7:4), 6:3.

Đoković je dugo čekao da sazna protivnika jer se ovaj meč odlagao zbog kiše.

U prvom setu igralo se gem za gem. Italijanski teniser je u taj-brejku propustio dvije set lopte pri rezulatu 6:4. Vavrinka je potom vezao četiri uzastopna poena i dobio prvi set. Koboli je bio bolji u taj-brejku drugog seta rezultatom 7:4.

Italijanski teniser je u drugom gemu trećeg seta napravio brejk i tako došao do pobjede.

Masters u Šangaju se igra za nagradni fond od 8.995.555 dolara.