14/10/2024 |  22:50 ⇒ 22:52 | Autor: Agencije

Fudbaleri BiH poraženi od Mađarske

Fudbalska reprezentacija BiH poražena je u Zenici rezultatom 2:0 od selekcije Mađarske u jednom od ključnih mečeva za opstanak u rangu najboljih timova Lige nacija.
Fudbal   (Ilustracija: RTRS) -
Fudbal (Ilustracija: RTRS)

Početak utakmice najavljivao je dobar rezultat za Zmajeve. Već u 30. sekundi Јusuf Gazibegović je iskoristio grešku odbrane gostiju, ali je šutirao pored gola.

Uslijedila su dva dobra pokušaja Mađara, a onda i najbolja akcija za BiH na utakmici.

Hajradinović je u 14. minuti ostavio sjajnu povratnu loptu za Benjamina Tahirovića, ali njegov šut odlazi pored stative Mađara.

Nakon te dvije šanse za BiH, gosti su se razigrali i pokazali da su u Zenicu došli po tri boda.

Pokušavali su Bolla i Varga za goste, ali je njihove udarce ukrotio golman Vasilj.

Kada se u finišu prvog poluvremena smirila situacija na terenu, BiH je primila gol u najgorem mogućem trenutku.

Zoltan Nagy je gurnuo sjajnu loptu za Dominika Zobozlaija, a veznjak Liverpula iz okreta pogađa mrežu BiH.

Do odlaska na odmor DŽeko je mogao poravnati rezultat, ali je bio neprecizan nakon udarca u sudijskoj nadoknadi.

Šutirao je preko gola, a poluvrijeme je završeno rezultatom 1:0 za goste.

Drugo poluvrijeme nije moglo gore početi po Zmajeve.

Debitant Omerović, koji je ušao u igru na poluvremenu, skrivio je jedanaesterac nakon samo pet minuta debija, a Zobozlai je drugi put matirao bh. golmana.

U narednom napadu BiH se mogla vratiti u igru. DŽeko je ostao sam pred golom Mađara, ali je njegov udarac glavom divno odbranio Dibuz.

BiH je sada posljednja na tabeli sa samo jednim bodom, dok su Mađari skočili na pet bodova i sigurni su na trećem mjestu.

Zmajevima su preostali dueli protiv Holandije i Njemačke, a tu bi im trebale dvije pobjede za opstanak u eliti Lige nacija.

U narednom duelu BiH gostuje Njemačkoj 16. novembra.