14/10/2024 |  22:58 | Autor: TANЈUG

Njemačka pobijedila Holandiju u četvrtom kolu Lige nacija

Fudbalska reprezentacija Njemačke pobijedila je večeras u Minhenu selekciju Holandije rezultatom 1:0, u četvrtom kolu Lige nacija.
Utakmica Njemačka - Holandija (foto: EPA-EFE/FILIP SINGER) -
Utakmica Njemačka - Holandija (foto: EPA-EFE/FILIP SINGER)

Strijelac jedinog gola na utakmici bio je debitant DŽejmi Leveling u 63. minutu. Leveling je prethodno postigao gol u drugom minutu, ali je glavni Sudija Slavko Vinčić poništio pogodak poslije VAR provjere.

Prije početka utakmice Fudbalski savez Njemačke zahvalio je Manuelu Nojeru, Tomasu Mileru i Ilkaju Gundoganu, koji su odlučili da završe reprezentativne karijere.

U drugom meču grupe, fudbaleri Mađarske pobijedili su u Zenici BiH rezultatom 2:0. Oba gola na utakmici postigao je Dominik Soboslai u 38. i 50. minutu.

Njemačka je poslije četiri kola prva u grupi A3 sa 10 bodova, Holandija i Mađarska su na drugom mjestu sa po pet. BiH je četvrta sa jednim osvojenim bodom.

U narednom kolu sastaće se Njemačka i BiH, odnosno Holandija i Mađarska.