16/10/2024 |  20:21 ⇒ 20:24 | Autor: TANЈUG

Italijanski teniser Siner biće rival Đokoviću na egzbicionom turniru u Rijadu

Italijanski teniser Јanik Siner biće rival Novaku Đokoviću na egzbicionom turniru u Rijadu, pošto je danas savladao Rusa Danila Medvedeva rezultatom 2:0 (6:0, 6:3) za 69 minuta.
Јanik Siner (Foto:  EPA-EFE/STR) -
Јanik Siner (Foto: EPA-EFE/STR)

Italijan je prvi set dobio dominantno, Medvedev nije osvojio ni gem. U drugom setu Siner je napravio brejk kod rezultata 2:2. Medvedev je imao tri vezane, a ukupno četiri brejk lopte kod vođstva Sinera 4:3 i šansu da se vrati u meč, ali je nije iskoristio.

Siner i Đoković će tako ponovo na megdan samo četiri dana poslije finala mastersa u Šangaju u kojem je Italijan pobijedio 2:0 (7:6(7:4), 6:3). Sutrašnji meč je na programu od 18 i 30.

U drugom četvrtfinalu egzibicionog turnira igraće Holger Rune (Danska) i Karlos Alkaraz (Španija). Pobjednik tog meča u polufinalu će na Španca Rafaela Nadala.

Finale i meč za treće mjesto su na programu u subotu.