28/10/2024 |  07:24 ⇒ 07:40 | Autor: TANЈUG

Karlos Sajns pobjednik Velike nagrade Meksika u Formuli 1

Vozač Ferarija Karlos Sajns junior pobjednik je trke za Veliku nagradu Meksika u Formuli 1.
Karlos Sainz Mlađi (foto: EPA-EFE/Jose Mendez) -
Karlos Sainz Mlađi (foto: EPA-EFE/Jose Mendez)

Španac je na stazi u Meksiko Sitiju u nedjelju došao do četvrtog trijumfa u karijeri ispred Britanca Landa Norisa iz Meklarena, dok je treće mjesto osvojio njegov klupski kolega Šarl Lekler.

Iza njih plasirao se britanski tandem iz Mercedesa Luis Halimton i DŽordž Rasel, dok je aktuelni šampion Holanđanin Maks Ferstapen iz Red Bula završio trku kao šesti.

Bodove su još osvojili Kevin Magnusen (Has), Oskar Pjastri (Meklaren), Niko Hulkenberg (Has) i Pjer Gasli (Alpina).

U generalnom plasmanu Ferstapen vodi sa 362 boda, Noris ima 315, a Lekler 291 bod.

Do kraja sezone ostale su još četiri trke, a naredna je u Sao Paulu 3. novembra.