

05/12/2024 | 14:32 ⇒ 14:44 | Autor: RTRS
Lukić: Tužilaštvo i nema prigovore na naše dokaze (VIDEO)
Vidjeli smo i danas da Tužilaštvo i nema neke prigovore na naše dokaze, što znači da im je neko dao određenu garanciju i da ne moraju puno da se trude i da će njihov plan na kraju biti proveden. Onaj jedini koji im može dati garanciju je nelegalni Kristijan Šmit koji od početka vodi ovaj proces i zbog toga se i oni ne trude da rade ono što je njihov posao, rekao je v.d direktora Službenog glasnika Miloš Lukić na konferenciji za novinare nakon održanog ročišta u Sudu BiH.

Miloš LukićFoto: RTRS
Kada je riječ o učestalosti samih ročišta, Lukić navodi da dva puta u pet dana dolaze na suđenje.
- Poslije nam se inputira da nisu osnovane naše kritike da ovdje neko traži ubrzanje procesa - rekao je Lukić.
Sve pomalo podsjeća, kaže Lukić, na situaciju kad je zloglasni kardinal Rišelje rekao: "Dajte mi dva retka napisana rukom najvećeg pravednika, a ja ću u njima naći razlog da ga objesim".
Podsjećamo, u Sudu BiH danas je ročište predsjedniku Republike Srpske Miloradu Dodiku i vršiocu dužnosti direktora Službenog glasnika Milošu Lukiću.
Konferenciju za novinare pogledajte ovdje: