Mandić izrekao poslanicima opozicije mjeru udaljenja od 15 dana
- Zbog narušavanja reda na sjednici Skupštine 21. januara i kontinuirane blokade rada zakonodavnog doma, izričem vam mjeru udaljenja sa sjednice, koja se primjenjuje narednih 15 dana zasjedanja /rada/ Skupštine od dana izricanja ove mjere - naveo je Mandić.
On je obrazložio da su pravila iznad svih i da ga obavezuju da uradi ono što nije u prirodi njegove ličnosti i što kao kolega parlamentarac nikada ne bi želio.
Mandić je naglasio da vrijeme ističe i da obaveze koje država ima prema sopstvenim građanima ne mogu više da čekaju.
Rekao je da u svim civilizovanim i demokratskim zemljama postoje mjere koje su ustanovljene kako bi se očuvao red na sjednicama parlamenta, jer od njegovog nesmetanog rada, posebno kada je riječ o usvajanju budžeta, zavise svi građani.
Mandić je odluku saopštio na početku sjednice Kolegijuma, nakon čega je opozicija napustila sjednicu koja je nekoliko minuta kasnije završena.
Sjednica Kolegijuma, koja je prekinuta u petak, 31. januara, trebala je danas da bude nastavljena kako bi predstavnici parlamentarne većine i opozicije razgovarali o pronalaženju rješenja za blokadu rada Skupštine i izlasku iz političke krize.